Зима вносить в хід АТО на Донбасі свої корективи. З настанням холодів зростуть обсяги постачання військ, що збільшить значення контролю над населеними пунктами і транспортними вузлами. Замерзла земля дасть терористам більше простору для маневрів, однак загальний рівень їх боєздатності може знизитися.

Експерти міркують, як зміниться хід АТО взимку.

Цілком імовірно, що холоди дадуть російсько-каральним військам додаткові можливості для маневру, проте сприятливий момент для наступання ними вже втрачений.

Якщо будуть сильні морози, і замерзне бруд, з'являться додаткові можливості для наступу. Що б там не говорили про прохідність танків, важка артилерійська техніка, танки і БТРи їздять тільки по дорогах. Вони зможуть пройти по полях або в суху погоду, або в морозну.

Один із можливих варіантів розвитку подій у військовому плані стане складніше приховувати сліди, ускладниться діяльність розвідувально-диверсійних груп і зменшиться їхня автономність.

Раніше вони могли вийти в рейд на тиждень, зараз – на два-три дні зможуть виходити.

Однак про відступ бойовиків через сувору погоду говорити зарано. На цьому аспекті наголошують безліч експеттів.І справа навіть не в холодах, навпаки, один з російських планів передбачав наступ, коли земля замерзне. З'являються додаткові несподівані шляхи для маневру, може бути вихід на фланг наших військ і так далі – дороги то в основному прикриті.

Зокрема, вони відзначають:

"Проблема в тому, що у росіян сил не вистачає перейти в наступ. Сприятливий момент вони втратили тижні 2-3 тому, а тепер ми вирили три лінії оборони, зібралися з духом і, пройшов саміт в Брісбені, на якому Захід дав зрозуміти Путіну, що він займає єдину позицію по українській кризі "

Цікаво, що подальший розвиток подій залежатиме від реакції Путіна на наростаючу міжнародну ізоляцію, проте поки не виключений "певний період великої активності на фронті".

Зараз у сил АТО "сприятливий період, щоб почати проявляти активність". 

Що очікувати від Путіна, сказати поки важко, тому що війська він нарощує, особливо в напрямку Луганська і Донецька, в район Ростова-на-Дону перекинутий авіаційний полк винищувачів, підтягуються інші озброєння і техніка.

По-суті йде гра мускулів – методом залякування

Наразі українські війська готуються до зими, а постачання йде, насамперед завдяки волонтерам, військові вирили собі окопи і бліндажі, деякі частини розміщені в містечках і готові в будь-який момент вийти на рубіж для ведення бойових дій.

Українські військовики відзначають, що росіяни не дадуть місцевим бойовикам розбігтися на зиму по домівках.Цікаву інформацію знаходимо на сторінці Facebook у Експерт групи "Інформаційне опір" Костянтина Машовеця, який перерахував пов'язані із зимою фактори, які позначаться на ході війни прямо:

– Різке зростання значення контролю над комунікаціями, населеними пунктами і транспортними вузлами (а отже, зміна обсягів і форм постачання військ, провідних безпосередньо бойові дії);

– Зміна параметрів експлуатації і форм застосування ОВТ (озброєння та військової техніки – ред.) І їх впливу на загальний рівень боєздатності військ;

– Зростання ролі і впливу погодного чинника на загальне МПС (морально-психологічний стан – ред.) Особового складу як українських військ, так і бойовиків НВФ (незаконних збройних формувань – ред.), А отже і на рівень їх боєздатності. Тепло, їжа і одяг стануть в цьому відношенні дуже важливими чинниками.

– Істотні зміни відбудуться також і в тактичних прийомах обох сторін, продиктовані саме змінами сезонно-кліматичних умов (зникнення "зеленки", ускладнення інженерного забезпечення дій військ і ряд інших …). Наприклад, вирити окоп, обладнати вогневу позицію при морозі набагато важче ніж влітку. Зміняться умови виявлення противника, ведення спостереження і наземної розвідки і цілий ряд інших факторів.

Наразі в Україні і Росії не вщухають розмови про можливість швидкого наступу армії РФ і бойовиків на Донбасі. Політики, журналісти, громадські діячі, військові і всілякі експерти умовно розділилися на дві групи.

Одні вважають, що активізація російсько-терористичних військ свідчить про швидкий наступ. Інші впевнені, що угруповання росіян занадто нечисленна, щоб пробити і довгий час утримувати "коридор" в Крим чи наступати в напрямку інших регіонів України.

У свою чергу, в РНБО України констатують, що бойовики не припиняють спроб розхитати ситуацію і остаточно знищити хиткий мир на сході України.

Тільки за минулу добу в зоні проведення антитерористичної операції на сході України загинули двоє українських військовослужбовців. Ще тринадцять бійців отримали поранення різного ступеня тяжкості, всі вони госпіталізовані.

 

Читати: Читай найсвіжіші новини про Львів

 

Автор: Кай Кіт

за матеріалами : Обозреватель