Українські Карпати засипало щільним шаром снігу. У мережі з’явилися неймовірні знімки засніжених пейзажів. У четвер, 4 жовтня, сніг випав на одній з найвищих вершин Карпатів, горі Піп Іван Чорногірський. 
 
У мережі розповіли, що товщина сніжного покриву, який утворився на вершині гори, досягла півметра.

«Станом на 13:00, 04.10.2018 на г. Піп Іван Чорногірський хмарно, видимість до 50 м, вітер західний 5 м/с., Температура повітря -1 ° С. Вище зони лісу дороги і стежки майже не проглядаються», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що невеликий сніг почав іти на вершині 3 жовтня. Він йшов всю ніч, а температура повітря залишалася нижче нуля.
 

Варто зазначити, що раніше українцям розповіли, якою буде друга половина жовтня, а також чого нас «позбавить» ця зима. Про це повідомила завідувачка відділом кліматичних досліджень інституту ДСНС і НАН України Вазіра Мартазінова.Так, за її словами, перша декада жовтня пройде без опадів здебільшого, а друга запам’ятається «страшними» морозами.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

«Подібної температури не передбачається навіть в листопаді-грудні. До 18 жовтня з півночі варто чекати похолодання. Спочатку до -4 градусів на півночі, а далі до -6, -8 градусів морозу вже на сході», – зазначила вона.

Більш того, стверджує Мартазінова, сильні опади накриють України в періоди з 15 по 17 жовтня, а також з 20 по 24 жовтня. Переважно, заливати буде південні області.

Також вона уточнила, що після 20 жовтня температура повітря стане значно холодніше, опустившись до 10-12 градусів морозу. У той же час, за словами синоптика, українцям не варто розраховувати на появу «символу» зими.

«Не слід чекати в цьому році зими з морозами, однак окремі дні виявляться досить холодними. Ця зима пройде швидше, ніж торішня. Снігу буде мало, він здебільшого виявиться мокрим», – підкреслила вона.