Головні новини Львова
Подобається

Зірвані дахи, повалені дерева та знеструмлені будинки: Львівщину накрив шквальний вітер

11/03/2019     Автор: Яна Романська
Зірвані дахи, повалені дерева та знеструмлені будинки: Львівщину накрив шквальний вітер

Пориви сягали 30 метрів на секунду.

В ніч проти 10 березня Львівську область накрив руйнівний буревій. Вітер швидкістю 30 м/с зривав дахи, валив дерева та руйнував електроопори. Без світла залишилися близько 200 населених пунктів.

В одному з постраждалих будинків вітер зірвав дах так, що у стелі утворилася діра. Однак, власник квартири дивом не постраждав.

"Такий грохіт стояв страшний, я думала що балкон впав, блимало світло з неба, а тут падали каміння і дошки і дахи літали, то страшне", – пригадує ніч мешканка будинку Ірина Максимович.

Шквальний вітер пошкодив також три дахи неподалік центру Львова. Комунальники оглядають наслідки негоди і готують брезент аби тимчасово накрити покрівлю.

"Вже складають кошторис і проект, на це піде пару днів для того щоб зрозуміти скільки коштів треба на накриття пошкодженого даху і потім виносимо на надзвичайну комісію, вилічення коштів рай адміністрацією, приступимо до робіт", – розповів заступник міського голови Львова Сергій Бабак.

Постраждали внаслідок вітру дерева та електроопори. Загалом у Львові звалило з десяток дерев, одне з яких лягло на багатоквартирний будинок, та обірвав півсотні електродротів.

На Львівщині без світла опинилося близько 200 населених пунктів. Протягом всієї неділі енергетики і комунальники працювали у посиленому режимі, щоб ліквідувати наслідки негоди.

Нагадаємо, Державна служба надзвичайних ситуацій 11 березня оголосила штормове попередження у Львівській області. Очікується вітер південно-західний з переходом на північно-західний з поривами 35-40 м/с.