Лефортовський суд Москви продовжив арешт журналіста Володимира Анікєєва, якого вважають творцем хакерської групи "Шалтай-Болтай" і звинувачують у незаконному доступі до комп'ютерних систем.

За її словами, суд санкціонував утримання під вартою Анікєєва до 8 березня. Йому, зазначає представник суду, пред'явлено звинувачення в скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст.272 КК РФ, за неправомірний доступ до комп'ютерної інформації, який здійснила група осіб за попередньою змовою, передає Корупція.Інфо

За словами Краснової, Анікєєв знаходиться під вартою з 9 листопада 2016 року.

Раніше про затримання Анікєєва було відомо з повідомлень агентства "Росбалт". За даними джерела російського видання, останнім часом журналіст проживав в Києві, проте співробітники спецслужб змогли виманити його в Санкт-Петербург, де і затримали.

За даними "Росбалта", Анікєєв почав відразу співпрацювати зі слідством. Після допиту журналіста стала відомо про зв'язок з групою "Шалтай-Болтай" заступника глави центру інформаційної безпеки ФСБ Сергія Михайлова (є версія, що саме він курирував діяльність хакерської організації).

Крім Анікєєва і Михайлова, фігурантами справи стало ще четверо людей, серед яких колишній глава відділу розслідувань комп'ютерних інцидентів "Лабораторії Касперського" Руслан Стоянов.

Крім того, кількох членів хакерської групи "Шалтай-Болтай", які проживають в одній з країн Прибалтики і Таїланді, оголошено в міжнародний розшук.

"Шалтай-Болтай", за інформацією "Росбалта", підозрюється в розповсюдженні листування помічника президента Росії Владислава Суркова. Переписка була опублікована таким собі українським об'єднанням хакерів "Кіберхунта".

З опублікованої інформації, як стверджували хакери, випливало, що Сурков починаючи з 2013-2014 років обговорював дестабілізацію політичної ситуації на Україні і захоплення українських територій.

У Кремлі, коментуючи публікацію "Кіберхунти", заявили, що Сурков не користується електронною поштою. За словами співрозмовника "Росбалта", листування передав "Кіберхунті" саме Анікєєв.

Газета "Ведомости" в кінці січня повідомляла, що в зв'язку з публікацією "Кіберхунти" свою посаду залишив керівник апарату Суркова Олександр Павлов.