Вже другий день всі ЗМІ країни обговорюють тему воєнного стану. Вчора у Верховній раді відбувалась справжня словесна війна, де кожна з фракцій намагалась висловити свою позицію та думку. Перед прийняття воєного стану на 30 днів, до того як керівники фракцій дійшли згоди, лідер Радикальної партії озвучував умови, за яких його політсила підтримає введення воєнного стану.

Глава Радикальної партії Олег Ляшко звинувачував президента України Петра Порошенка в спробах узурпувати владу, сфальсифікувати вибори і залишитися на чолі держави на невизначений термін. 

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"Те, що вніс Порошенко – це не закон про воєнний стан. Це закон про узурпацію влади і скасування виборів. Тому що якщо встановити всі ці обмеження – навіть Порошенко погоджується на вибори 31 березня – скажіть, будь ласка, які вибори? Коли ні у кого немає права на свободу думки, слова, на віросповідання, на мову, на навчання, на мирні збори без зброї, на роботу, на зарплату. Де тут вибори? Де тут демократія?" – сказав Ляшко журналістам.

За словами політика, таку позицію поділяють 5 парламентських фракцій – "Радикальної партії", "Батьківщини", "Самопомочі", "Волі народу" і "Відродження".

Ляшко стверджував, що представники цих політсил сформулювали умови, за яких погодяться підтримати введення в Україні воєнного стану.

"Ми наполягаємо на тому, щоб у законі про воєнний стан було зазначено виключний перелік конституційних обмежень, а не довільно в українців сьогодні забирають все, як хоче Порошенко. І щоб був зазначений виключний перелік територій, на яких вводиться воєнний стан", – сказав Ляшко. 

Після прийняття воєного стану на лояльних до всіх фракцій умовах, Ляшко зробив підсумкову заяву.

Порошенко під приводом введення воєнного стану хотів скасувати президентські вибори і скасувати всі конституційні права громадян, щоб узурпувати владу. Як я і обіцяв, ми не дозволили йому цього зробити.

1. Воєнний стан вводиться на 30 днів, а не на 60, як хотів Порошенко.

2. Воєнний стан вводиться тільки в прикордонних територіях, а не по всій Україні.

3. Усі конституційні права громадян збережені, а не скасовані, як хотів Порошенко.

4. Обмеження конституційних прав громадян можливе виключно після вторгнення російських військ в Україну, а не тоді, коли захоче сам Порошенко.

5. Парламент призначив президентські вибори на 31 березня 2019 року, зламавши плани Порошенка скасувати вибори, щоб вічно сидіти в кріслі.

У березні 2019 року українці оберуть собі Президента, який відновить мир і поверне території, замість бариги, який заробляє на війні.