Одіозний командир добровольчого батальйону "Донбас", нині – народний депутат України ("Самопоміч") Семен Семенченко є фінансовим шахраєм, брав участь у викраденні людей і під час активних бойових дій в 2014-2015 роках не виявив героїзму, а навіть навпаки, передає Корупція.Інфо

 Про це йшла мова в ефірі "Закритої зони" з Володимиром Ар'євим на телеканалі "Прямий".

"Ця історія руйнує імідж одного командира, створеного олігархічними медіа. Хто ж такий – Семен Семенченко, або Костянтин Гришин. В основу розслідування" Інформаційного опору "лягла історія колишнього бійця добробата "Донбас" Олександра Калашника.

Співзасновник батальйону "Донбас" Сергій Єрьомін розповідає, що знайомий з Семенченком з початку 90-х. "Він служив в Тольятті, і втік з частини додому, в Україну. За ним приїхала міліція, але все порішали. А потім він швидко став членом ОЗУ в Макіївці", – повідомив він, додавши, що брат одного Семенченко з позивним "Хаммер" з самого початку служив в терористичному батальйоні "Восток".

І бійці батальйону, і волонтери, які допомагали "Донбасу" весь цей час, стверджують, що практично не бачили на бойових позиціях ні Семенченко, ні наближених до нього осіб.

"Всі думали, що він йшов попереду як лідер. Але він в боях участі не брав. Він людей вів, а потім зникав. Люди гинули. Він все фотографував і викладав пости в Facebook", – заявив начальник штабу батальйону "Донбас" В'ячеслав Власенко ("Філін).Популярне: "Якщо вам 25 або 30…": Українці можуть залишитися без пенсій, пояснення

За словами народного депутата України, однієї з засновників благодійного фонду "Донбас" Наталії Веселової, про злочини Семенченко їй не було відомо до тих пір, поки бійці не почали повертатися з Іловайська. "Спочатку вони нічого не розповідали. Потім, поступово, почали говорити про те, що відбувалося в зоні АТО. Зазначу, що Семенченко ще тоді, влітку 2014 го гостро реагував на будь-яку критику. І дуже часто я від нього чула:" Ця людина – ворог, треба вивезти його в АТО, а там шалена куля – і справа з кінцем ". Але я не думала, що це може бути сказано всерйоз", – зазначила парламентарій.

За її словами, викрадення Олександра Калашника змусило її повірити, що Семенченко саме так і розправляється з опонентами. "Тоді я почала боятися і за своє життя і безпеку своєї родини", – розповіла Веселова. Вона також повідомила, що з її особистого банківського рахунку, зареєстрованого в ДФС як волонтерський, були вкрадені більше 200 000 гривень. "З камер банкоматів я дізналася дружину Семенченко Наталю Московець", – зазначила народний депутат.