Українські бізнесмени Ігор Коломойський і Віктор Пінчук уклали мирову угоду, що і зафіксував суддя Лондонського арбітражного суду.
Про це пише DT.UA, передає Корупція Інфо
"Коломойський зобов'язався віддати Пінчуку частину грошей, "затиснутих" їм в загальному феросплавному бізнесі. При цьому умови мирової угоди, і навіть сам факт її укладення сторонами не розголошуються", – йдеться в публікації.
У справі, до розгляду якого Лондонський арбітражний суд приступив 28 вересня, йшлося про несплачені дивіденди так званого феросплавного холдингу – Пінчук вимагав у Коломойського свою частину. Феросплавний холдинг включає Нікопольський, Запорізький і Стахановський феросплавні заводи і Марганецький і Орджонікідзевський ГЗК на Дніпропетровщині.
"Однак, як нерідко трапляється при роботі з Ігорем Валерійовичем, з грошима виникли труднощі: за версією Пінчука, йому від прибутку цих підприємств недодали дивідендів на півмільярда доларів", – пише автор статті.
За неофіційними даними, в результаті мирової угоди позивач стане "щасливим володарем" приблизно половини необхідної суми.
Зазначимо, що ключовим претендентом на феросплавний дохід був Пінчук, який став зятем президента Кучми і отримав під патронат Нікопольський завод феросплавів. При цьому контрольний пакет залишався за державою.
Коломойський тим часом скуповував на ринку пакети акцій Нікопольського феросплавного і обох вищезазначених ГЗК. Спроби досягти домовленості про спільну роботу на феросплавному ринку були невдалими.
У 2003 р. Пінчук на спецконкурсі купує контрольний пакет (із заниженням ціни від ринкової в рази). Після Помаранчевої революції Коломойський зробив спробу "віджати" у Пінчука дешево куплене. "Після жорсткої сутички трапилася якась домовленість протиборчих сторін", – йдеться у публікації.
У результаті був створений той самий холдинг, в якому Пінчук поступився Коломойському контроль над НЗФ, отримавши натомість 30% у загальному феросплавному бізнесі.