Екс-прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк може змінити Валерію Гонтареву на посаді глави НБУ.

За даними, Валерія Гонтарева справді зібралася піти із посту глави НБУ, і на цей раз – всерйоз. Про свій твердий намір це зробити вона повідомила президенту Петру Порошенку після закінчення відпустки на початку січня.

Популярне: Стосується всіх: українців будуть масово штрафувати за проживання не за пропискою

Також Гонтарева поставила до відома про свій намір директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард під час проведеного в середині лютого візиту до американської столиці. У Гонтаревої є низка причин, щоб покинули посаду.

Так основний для широких верств індикатор стану фінансової системи країни – валютний курс гривні до долара – зараз відносно стабільний.

Водночас стає все більш очевидним, що майбутнє з 1 березня підвищення тарифів на електроенергію навряд чи виявиться останнім, і те ж саме стосується тарифів на тепло – і газопостачання. А значить, інфляція у країні продовжить рости з причин, не залежних від монетарних зусиль НБУ.

Тому зараз для Гонтаревої саме час піти на піку висхідних трендів, яким навряд чи судилося бути тривалими. По-друге, Валерія Олексіївна вважає, що не отримує належної підтримки зі сторони перших осіб держави і, як наслідок, правоохоронних органів.

Видання інформує, що президент України Петро Порошенко вже готовий до кадрових перестановок у НБУ. Пріоритетною для нього є кандидатура Арсенія Яценюка.

Проблема полягає тільки у тому, що сам кандидат має дещо інші, більш високі амбіції, бачачи себе прем’єр-міністром після календарних парламентських виборів.