Кондитерська корпорація "Рошен", що належить президенту Петру Порошенку, має намір побудувати нову фабрику у Борисполі без проведення земельного аукціону.

Про це йдеться в сюжеті програми "Схеми" Радіо "Свобода", передає Корупція.Інфо.

За даними журналісткого розслідування, на початку липня директор ТОВ "Логістичний центр "Кондитер" (тепер – ТОВ "Бісквітний комплекс "Рошен", кінцевий бенефіціарний власник – президент України Петро Порошенко) звернувся до міського голови Борисполя Анатолія Федорчука з проханням "розглянути питання щодо наявності земельної ділянки для розміщення на ній бісквітного комплексу".

14 липня Бориспільська міськрада ухвалила рішення про надання дозволу на відведення 20 гектарів комунальному підприємству "Виробниче управління комунального господарства" на вулиці Привокзальній. А 8 вересня міськрада передала в оренду кілька ділянок на Привокзальній цьому комунальному підприємству.

На сесії Бориспільської міськради був присутній директор ТОВ "Бісквітний комплекс "Рошен" Костянтин Півень, який розповів про намір "Рошену" взяти ці ділянки в суборенду для будівництва бісквітного комплексу.

"Можливо, можемо і купити землю, однак я дію відповідно до рекомендацій, які отримав від нашого юридичного відділу", – зазначив Півень.
Громадські активісти та опозиційні депутати заявили, що таку схему запропонував мер міста Анатолій Федорчук, щоб "Рошен" уникнув проведення аукціону, який передбачає 124 стаття Земельного кодексу.

А згідно із законом, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів.

Натомість сам міський голова зазначив, що запропонував такий підхід, бо "боявся втратити такий шанс".

А директор ТОВ "Бісквітний комплекс "Рошен" Костянтин Півень відмовився відповісти журналістам, чому "Рошен" не пішов на відкритий аукціон.