Міністерство охорони здоров'я у травні 2018 року планує ввести в дію послугу "електронний рецепт", передає Корупція.Інфо

Це повинно відбутися у рамках програми "Доступні ліки" і планується у 5 регіонах України, повідомив заступник міністра охорони здоров'я України Роман Ілик в ефірі "Громадського".

За його словами, після квітня 2018 року заплановано пілотні проекти по запуску "електронного рецепта". Їх запустять у п'яти регіонах України, зокрема в місті Бахмут.

"Функція буде розширюватися у тих закладах, які будуть долучатися до нової системи охорони здоров'я. Дуже важливо, що сюди постійно будуть додаватися нові ліки від різних захворювань. У першу чергу – тих захворювань, які лікуються на амбулаторній ланці", – пояснив Ілик.Чиновник також уточнив, які ліки в першу чергу будуть виписуватися по "електронному рецепту".

"Власне у всіх державах, які повертають вартість ліків, у першу чергу йдеться про ті ліки, які використовують на амбулаторному прийомі. Не лікуючись в лікарні, а коли ти приходиш в поліклініку", – сказав він.

Популярне: В Україні знову перерахують пенсії: Кому "світить" солідне підвищення

Уже з 2019 року в Україні повинні затвердити тарифи на всі медичні послуги.

Залежно від обсягів бюджету на медицину частину послуг оплатить зі свого бюджету держава, а за решту доведеться платити самостійно – за допомогою страхової компанії або з власного гаманця.