За наявність заборгованості по комунальних послугах будуть штрафувати. Крім того, з українців буде стягуватися абонплата.

 В оплаті комунальних послуг з 1 травня на українців чекає ряд нововведень. 

 «З 1 травня за наявність заборгованості по комунальних послугах громадян України будуть штрафувати. Пеня буде нараховуватися в розмірі 0,01% від суми боргу за кожен день простроченого платежу після 20-го числа місяця.  Пеня не нараховуватиметься боржникам через затримку виплати субсидій або через затримку виплати зарплати.  У таких випадках заборгованість підприємства або держави доведеться підтвердити відповідними документами », – сказано в повідомленні.

 Крім пені, будуть нараховувати абонплату: незалежно від того, чи користувався чоловік послугами чи ні, абонплата все одно буде стягуватися.  Порядок розрахунку абонплати на даний момент ніхто не знає, а формулу має затвердити уряд.

 «Згідно з новими правилами, українці повинні безперешкодно впускати представників підприємств, що надають комунальні послуги, до своїх осель для того, щоб вони змогли перевірити лічильники.  Інакше українцям загрожує відключення комунальної послуги », – говориться в повідомленні.