Тепер танкісти зможуть виявляти і знищувати противника в будь-який час доби, а захист став ще міцнішим.

Харківський бронетанковий завод провів модернізацію танка Т-80БВ, який серійно поставляється в танкові підрозділи морської піхоти і десантно-штурмових військ України.

Нове оснащення Т-80БВ дозволяє значно посилити бойові характеристики машини, повідомляють в Укроборонпромі.

"Танк Т-80БВ, як і Т-64 зразка 2017 року, отримав тепловізійний приціл, новий динамічний захист, додатковий захист бортів, нову цифрову радіостанцію, сучасні нічні прилади спостереження з електронно-оптичним перетворювачем третього покоління, а також засоби супутникової навігації", – йдеться в повідомленні.

Нова система навігації дозволяє у режимі "онлайн" обмінюватись надійно зашифрованими даними про місцезнаходження кожної машини на всіх ланках управління від командиру взводу до керівництва всією бойовою операцією.

"Новий динамічний захист значно посилює рівень захищеності бойової машини і ефективно протидіє всім сучасним протитанковим засобам ураження: кумулятивним та бронебійним, а також ударно-кумулятивним боєприпасам типу "ударне ядро". 

При цьому встановлюється він у штатні контейнери динамічного захисту. А прицільний комплекс навідника з інтегрованим тепловізором забезпечує виявлення, розпізнавання та знищення противника вогнем 125-мм гармати у будь-який час доби та за будь-яких погодних умов", – додають в Укроборонпомі.

У той же час, як і в випадку з Т-64, оснащення новими приладами проходить під час звичайного регламентного ремонту, що дозволяє значно скоротити витрати часу для модернізації наявного парку Т-80.

Крім того, завод ім. Малишева у Харкові освоїв та розпочав серійне виробництво нових гусениць для БМП зі спеціальних сталей українського виробництва.

Для налагодження виробництва на підприємстві освоїв спеціальні технологічні процеси у замкнутому циклі та створили нову виробничу лінію.

Роботи зайняли менше шести місяців і наразі українські БМП вже отримали нові гусениці Перші комплекти нових гусениць успішно пройшли випробування у військових частинах Збройних Сил України.

БМП на нових гусеницях здолала понад 1000 км бездоріжжям та дорогами з твердим покриттям.