Популярне: "Біблійна мітка звіра": Українці знайшли таємний символ на біометричних паспортах

Анатолій Матіос відреагував на заяви началника управління морально-психологічного забезпечення Грунтковського, передає Корупція.Інфо.

Генерал-майор звинуватив головного військового прокурора Анатолія Матіоса в піарі та маніпуляції на історіях з самогубствами військових. Сам прокурор заявляв, що кожного тижня відбувається більше 2-3-х самогубств.

Анатолій на своїй сторінці в фейсбук навів статистику, в якій говориться, що за останні два місяці відбувалося як мінімум по два суїциду в місяць. Всього пішло з життя більше 16 осіб. Більшість хлопці 1995-1998 року народження.

"Військові прокурори, через бездушну і недбалу роботу підрозділу Грунтковського вимушені (не задля піару і маніпуляції) "працювати" вже з не живим, а мертвим особовим складом ЗСУ ( дивіться фото статистики нижче)."

Матіос розповів, головною причиною є безвідповідальність співробітників ВСУ і відсутність своєчасної психологічної підтримки військовим.

Лише за даними ЄРДР з майже 313 тисяч учасників АТО 518 осіб вчинили самогубства. Скільки ними вчинено у цивільному житті злочинів на ґрунті ПТРС- не обліковує ніхто. Проходження учасниками АТО психологічної реабілітації є обов’язковим, проте у 2017 році рівень їх забезпечення такою послугою з боку держави склав лише 0,1 % від загальної кількості. Мушу кричати про те, що у лютому 2017 року регіональні органи соціального захисту населення припинили заходи із психологічної реабілітації учасників АТО, а тому відповідно було зменшено державне фінансування на цьому напрямі з 49,9 млн. грн. до 21,9 млн. грн. (або на 56,1 %).

Генеральний прокурор заявив, що вже займається цим питанням і найближчим часом солдатам і учасникам АТО надаватиметься психологічна підтримка за рахунок держави.

"Тому я був вимушений негайно доручити військовим прокурорам регіонів та сил АТО ретельно дослідити ( немаючи таких повноважень, які не передбачені в Законі України "Про прокуратуру") проблему забезпечення психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників АТО за рахунок бюджетних коштів. "