В Україні готують нові зачистки субсидіантів. Оформити компенсацію комуналки стане складніше. Плюс – приблизно на третину скоротять суми субсидій.

“Тобто, якщо зараз домогосподарство з щомісячним доходом в 10 тисяч гривень витрачає на комуналку 1,5 тисячі, а все, що нараховано в платіжці понад цю суму, покриває субсидія, то, за новими правилами, ви заплатите вже 2 тисячі”, – підрахував глава Житлового союзу України Олександр Скубченко.

Такі нововведення прописані у прийнятому днями урядовій постанові №878. Цікаво, що Мінсоцполітики представило новий документ від Кабміну як чергове “спрощення” для одержувачів субсидій.

Там дійсно є кілька “бонусів” для українців. Скажімо, дитячим будинкам сімейного типу скасували обмеження площі житла. Також пообіцяли не враховувати в доходи матеріальну допомогу, стипендії та інші соціальні платежі.

Але вони торкнуться лише вузького кола українців.

Примітно, що президент Володимир Зеленський заявляв прямо протилежне – що відсоток доходу, який сім’я витрачає на комуналку, повинен зменшуватися, а не рости. І доручив пошуки відповідної формули Мінсоцполітики.