І якщо в приватному будинку економити на опаленні нескладно, то в багатоповерхівці доведеться домовлятися з сусідами, передає Корупція.Інфо
Наступний опалювальний сезон може виявитися рекордно дорогим для українців. Причин для цього декілька, але головна – тариф на газ. В тарифі на тепло 70% займає енергоресурс. Для прикладу, якщо блакитне паливо подорожчає на 10%, то опалення може подорожчати на 4,5%. Якщо газ подорожчає на 30%, то тариф на тепло зросте на 13,5%.
І якщо в приватному будинку економити на опаленні нескладно, то в багатоповерхівці доведеться домовлятися з сусідами. Так, утеплювати окремі квартири не можна, так як в результаті на стику утеплювача і стіни будинку утворюється перепад температур. Крім того, зміщується точка роси і в сусідній квартирі може з'явиться цвіль. З часом утворюються мікротріщини, в яких накопичується волога. У результаті з-за сусіда, який утеплив зовнішню стіну тільки своєї квартири, поступово буде руйнуватися стіна будинку.
Найбільше за опалення доведеться платити мешканцям "хрущовок". Як розповідає експерт у сфері нерухомості Лариса Ставинога, всі старі панельні будинки зовсім не відповідають сучасним вимогам енергоефективності. Однак, проблеми можуть виникнути і в новобудовах. Так, згідно із законом "Про комерційний облік комунальних послуг", платіжки повинні видавати грунтуючись на показниках будинкового лічильника.
Платити доведеться за сусіда
Якщо частина квартир встановили лічильники, а інші – ні, вартість опалення місць загального користування, за які платять і перші і другі, штучно буде завищуватися. Якщо ж мешканці в квартирах з тепловими регуляторами ставлять опалення на "0", вони опалюються за рахунок тепла, яке через стіни переходить від сусідів і місць загального користування. В такому випадку також доводиться платити за сусіда.
Платити доведеться за сусідів, у яких несправні крани або магніти на лічильниках. Загальнобудинкові втрати води, згідно з чинним законом, поділяються на всіх мешканців будинку. Тобто якщо сусід приховує реальні свідчення свого квартирного лічильника, то за воду, яку він насправді використав, заплатять всі мешканці будинку.
Популярне: По 100 тисяч кожному: хто з українців зможе отримати солідні виплати від держави
"Різниця між показами будинкового лічильника і сумою показань квартирних лічильників буде пропорційно розподілена між усіма споживачами в багатоквартирному будинку. І якщо, наприклад, гаряча вода вилилася через діряву трубу, або хтось із сусідів "відмотував" лічильник – за це, зрештою, доведеться заплатити всім", – пояснюють в уряді.
Як комуналка подорожчає
Тарифи на комунальні послуги пов'язані між собою. Так, якщо підняти вартість електроенергії, то збільшаться ціни на холодну і гарячу воду. Якщо ж підвищити тариф на газ, то пропорційно подорожчають опалення і гаряча вода.