Нацрада реформ вирішуватиме проблеми у сферах економіки, бізнесу та суспільної справедливості

Про це повідомив заступник голови виконкому Нацради реформ – Міхеіла Саакашвілі – Олександр Ольшанський.

“Це консультативний орган, туди входять президент України, голова Верховної Ради, прем’єр-міністр, міністри, голови парламентських комітетів, тобто люди, які мають всю повноту влади. Якщо ця рада збереться і щось підтримає — у неї ніяких повноважень, але люди, що входять до неї, мають 100% повноважень, тому рада може імплементувати свої рішення через своїх членів”, — пояснив він.

Ольшанський назвав перші кроки Національної ради реформ в найближчі тижні.

“Рада збереться приблизно через 3-4 тижні, з Саакашвілі ми кожен день зустрічаємося. Перше засідання виконкому ради може бути вже в середу. Перші кроки очевидні – економіка, податкова система, дерегуляція бізнесу, запит суспільства на справедливість (це стосується не тільки судової влади, ми хочемо вивчити та запропонувати рішення в цій сфері). Президент може поставити задачу, ми будемо спілкуватися з фахівцями в певних областях із залученням міжнародних експертів. Іноді потрібен погляд з боку, оскільки зсередини системи можна не все помітити”, — розповів він.

Варто зазначити, що нещодавно Міхеїл Саакашвілі заявив в інтерв’ю журналістам «24 каналу», що він взагалі не спілкується з Петром Порошенком. За словами новопризначеного голови Виконавчої ради реформ, з п’ятим президентом вони фактично жодного разу не перетиналися.

Була тільки одна зустріч – на львівському джазовому фестивалі. Саакашвілі заявив, що коли Порошенко побачив його, то почав тікати. Причому, біг п’ятий президент з такою швидкістю, що на це було просто смішно дивитися. Глава Виконавчої ради реформ підкреслив, що на поточний момент у нього взагалі немає ніякого бажання спілкуватися з лідером «Європейської солідарності».

Разом з тим, Саакашвілі не розуміє, чому українські правоохоронні органи досі не можуть нічого знайти на Порошенка. Всі ці звинувачення в тому, що він щось там неправильно підписав в міжнародних відносинах, когось не туди призначив, насправді дуже непереконливі. Адже Порошенко і його оточення дійсно використовували державу для особистого збагачення. Тому правоохоронці повинні шукати ці гроші, і знайти їх.