Народний депутат Володимир Литвин (депгрупа “Воля народу”) переконаний, що резонанс навколо мовної статті нового закону про освіту має навчити українську владу відстоювати національні інтереси, передає Корупція.Інфо

Популярне: Кінець цілої епохи! При загадкових обставинах помер відомий цілитель

“Це вкотре, коли Україна зіштовхнулася із несприйняттям свого рішення сусідами. Ми маємо парадоксальну ситуацію. У виступах румунців та угорців є позитивний момент. Українська влада повинна вчитися обстоювати інтереси людей, свої державні та національні інтереси”, – пояснив політик в ефірі телеканалу “112 Україна”.

Він розповів, як на його думку, потрібно було опрацювати  суперечливу статтю 7 закону “Про мову”. “Я пропонував зафіксувати, що національні меншини мають право на вивчення чи навчання рідною мовою. А далі прописати у наступних документах алгоритм реалізації цих норм. Друга моя новація – після внесення всіх поправок та узгоджень, опублікувати остаточну версію законопроекту, але поки не приймаючи і не підписуючи його, щоб побачити реакцію. Мотивація моя така, бо цей закон торкається кожної сім’ї”, – сказав він.

Також парламентарій зазначив, що реакція сусідів очікувана, але позиція України має бути однозначною:

“Чому представники сусідніх держав висловили таке активне заперечення? Вони не проти української мови. Вони проти порушення усталених дій – навчання мовами національних меншин. Вони апелюють до статті Конституції України, яка фіксує, що не можуть прийматися рішення, які погіршують соціальне самопочуття. Але позиція України однозначна: знання української мови – це не право, а обов’язок кожного громадянина”.

Нагадаємо, що деякі країни ЄС вважають 7 статтю Закону України «Про освіту» дискримінаційною по відношенню до нацменшин.