Із змінами до виборчого законодавства можна було б впоратись за 2-3 тижні, якщо усе відбуватиметься чітко, лаконічно та по суті. Якщо ж ВР провалить голосування, прізвища депутатів-брехунів, які не хочуть прибирати корупційну складову, знатиме уся країна.

Таку думку у кулуарах парламенту висловив народний депутат України від фракції «Народний фронт» Леонід Ємець. Трансляцію вів телеканал ZIK.

Він наголосив: законопроекти про мову, відкриті списки чи про імпічмент отримують тисячі правок не для того, щоб внести туди вдосконалення. Таким чином просто намагаються залишити простір для корупції чи інших злочинних дій. 

«У закони вносять тисячі правок для того, щоб їх «заспамити». Зараз парламенту залишилось працювати буквально 4 сесійних тижні. Тож що більше правок, то менша у ВР можливість розглядати закони», – заявив нардеп.

Він розповів: багато депутатів не хочуть вибори за відкритими списками, тому вносять правки до законопроекту про імпічмент, щоб документ довше розглядали і залишилось менше часу на обговорення Виборчого кодексу. Однак лише сьогодні існує «унікальна можливість» ухвалити Виборчий кодекс і запровадити відкриті списки. Адже, якщо наступний парламент обиратимуть за старою системою, не буде жодних гарантій, що він візьметься змінювати закон, який вже зараз доведений до фінального голосування.

«Але є й план «Б». Якщо голосів не вистачить, ми дізнаємось прізвища тих депутатів, які брехали, що вони за відкриті списки, що голосуватимуть за зміну виборчих правил і приберуть корупцію. Ми дізнаємось перед виборами, хто ці люди, хто брехун, який проліз до парламенту, зберіг стару виборчу систему і хоче знову нею скористатися, аби переобиратись раз за разом через гречку та занесення грошей до партійного керівництва», – переконаний нардеп.

Він заявив: такі корупціонери не планують у парламенті працювати на інтереси держави, а відбивати гроші, продаючи місця в уряді та ухвалюючи злочинні закони.

«Так корупція через корупційний закон розповзається на всю життєдіяльність країни. Якщо хочемо розірвати це замкнене коло, необхідно змінити виборчі правила, ухвалити Кодекс і відкриті списки. Зараз для цього є можливість», – підкреслив нардеп.

Адже він переконаний: сьогодні діє найгірша в світ виборча система.

«Половина парламенту обирається за мажоритарною – гречка, лавочки, дороги, купівля голосів. Друга – за закритою виборчою пропорційною системою. Тобто кандидат з «чемоданом» прийшов до партійного лідера і отримав, наприклад, 5 місце в списку. Зрозуміло, що це не благодійники та меценати, вони йдуть сюди, аби з профітом відбивати гроші», – обурювався Ємець.

Тож, прибравши можливість партійному лідеру визначати, хто буде у списках, можна розірвати це «замкнене коло».

Тож нардеп переконаний: якщо доповідачі – він та Олександр Черненко говоритимуть лаконічно і по суті, із законом можна буде впоратись за 2-3 тижні.