Підприємливі поляки знайшли, як нажитися на українцях, яким зараз потрібні шалені гроші для розмитнення авто на європейській реєстрації.

У Польщі ті, хто оформляють документи для розмитнення «євроблях», вигадали для українців додаткову плату, про що розповіли перекупники.
 
Про це повідомляють активісти руху «За доступне авто» у своєму відео.

Так, після прийняття двох законів про авто на іноземній реєстрації, українці почали масово розмитнювати автомобілі, на яких вони їздили на єврономерах.

Поки що найлегше розмитнити машини, котрі були у режимі «транзит». Для цього українським власникам потрібно зняти машину з обліку у тій країні, в якій вона зареєстрована. При цьому не обов’язково вивозити машину в цю країну.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Найбільше «євроблях» в Україну завезли з Польщі та Литви.

Так ось, поляки вже почали надавати послуги українцям зі зняття таких авто з обліку в польських органах реєстрації.

І якщо офіційна вартість цієї послуги – близько 100 злотих (750 гривень), то за послуги посередники беруть ще 400 злотих (3000 грн).

Таким чином виходить, що для отримання документа, який дасть змогу розмитнити «євробляху» з Польщі, українцю доведеться заплатити 3750 грн.

Як розповідають активісти, один з таких польських «бізнесменів» вже заробив близько 6000 доларів на розмитненні «євроблях».

Зазначимо, що в Україні розмитнення авто буде прямо залежати від технічних характеристик двигуна.

В Україні діятимуть нові правила розмитнення автомобілів. Згідно з законом № 8487, вартість прикордонної процедури стане варіювати залежно від об’єму двигуна.

Після вступу в силу закону подешевшають всі нові автомобілі. Але найбільше подешевшають нові бензинові авто з об’ємом двигуна від 3 літрів і вище. А також — нові дизельні автомобілі з об’ємом двигуна 2,5 літра і вище.

Як відомо, акциз на автомобіль Citroen C1 з двигуном до 1 л становив приблизно €101,8. Якщо розрахувати акциз за формулою нового «закону про легалізацію євроблях», то він складе €49,9.