Росію звинуватили в порушенні міжнародних торгових санкцій – танкер РФ передавав пальне на північнокорейське судно в море щонайменше чотири рази з жовтня 2017 року по травень 2018 року.

Як повідомляє Reuters, таку інформацію розкрили двоє членів екіпажу, які в цей час перебували на борту. Зазначається, що ці угоди могли дати економічну підтримку Північній Кореї й полегшити ізоляцію комуністичної держави.

"Компанія "Примпортбункер", яка володіла танкером "Тантал", що перелив пальне на борт північнокорейського судна, не відповіла на запити про коментарі по телефону. Двері офісу у Владивостоці, де базується "Примпортбункер", були зачинені, коли туди прийшов кореспондент Reuters. На стукіт і дзвінок ніхто не відповів", — повідомляє видання.

Виходячи в чотири закордонні рейси між 13 жовтня 2017 року і 7 травня 2018 року, російський танкер вказав, що везе пальне в китайський порт "Нінбо", згідно з портовими документами та відомостями відстеження суден фінансової компанії.

Але замість цього він зустрівся в нейтральних водах із північнокорейським судном і перелив пальне на його борт, заявили двоє членів екіпажу. Вони сказали, що передача пального відбулася, коли транспондер "Тантала", який дозволяє відстежувати судно в морі, не працював. На думку експертів судноплавної галузі, або його навмисно відключили, або "Тантал" увійшов в зону, не покриту радіолокатором.

Щоразу радіомаяк знову вмикався, коли "Тантал" перетинав водний кордон Росії та перебував недалеко від порту Владивостока. Джерела відмовилися назвати свої імена, посилаючись на загрозу переслідування.

"Оформлялися на порт Нінбо і йшли в 12-мильну зону", — сказав один із моряків, описуючи чотири подорожі.

"Там у нічний час працювали з північнокорейським танкером", — додав він.

Видання зазначає, що такі угоди порушують міжнародні санкції, введені проти Північної Кореї у зв'язку з її ядерною програмою. Вони включають заборону ООН на експорт 90 відсотків очищених нафтопродуктів у Пхеньян.

Вашингтон заявив, що у нього є докази "послідовних і широкомасштабних порушень" режиму санкцій Росією.