Власникам платіжних карт популярного в Україні банку порадили готуватися до відключення ключових карткових операцій.

Представники Альфа-Банку попередили українців про те, що 22 серпня буде призупинено обслуговування двох мільйонів платіжних карт. Власники позбудуться можливості використовувати їх з 9 ранку і до кінця дня.

Зокрема, в цей період буде неможливо: розраховуватися карткою через платіжний термінал; знімати готівку в банкоматі; перераховувати кошти на іншу карту; використовувати картку в системі інтернет-банкінгу My Alfa-Bank і в мобільному додатку Alfa-Mobile Ukraine.

Популярне: "Чим більше комбайнів, тим вищою буде зарплата та пенсія": Ляшко зробив нову гучну заяву

Крім того, 21 і 22 серпня власники карт Альфа-Банку не зможуть встановлювати і змінювати PIN-коди на своїх платіжних картах.

У зв’язку з цим представники банку пропонують своїм клієнтам здійснювати необхідні фінансові операції до або після вказаних дат. Зокрема, людей попереджають про те, що їм необхідно заздалегідь зняти готівку і провести фінансові операції, які їм потрібні. Особливо це стосується питання виплати зарплат і проведення запланованих платежів за кредитними картками для клієнтів банку.

Варто відзначити, що Альфа-Банк проводить тимчасове відключення карт в межах переведення пластика на обслуговування в своєму особистому процесинговому центрі. До цього банк обслуговувався в Українському процесинговому центрі.

До цього ми розповідали, що в липні люди почали активно знімати гривню з банківських рахунків. Депозитний портфель фізосіб у нацвалюті у 82 працюючих в країні банків скоротився на 3,1%, і досяг 254,9 млрд. грн.

Чиновники спробували пояснити це досить наївно – відпускним сезоном. Потім додали ще девальваційні настрої, які в 2018 році стали відчуватися набагато раніше, ніж звичайно (приблизно на місяць).

До дострокових знять клієнтами гривневих депозитів під конвертацію справа поки не дійшла. А ось вклади, договори по яких закінчуються, активно переводять у валюту.

Такий порядок речей не дуже влаштовує фінансистів, адже для нарощування кредитування їм потрібна гривня. Щоб хоч якось врятувати ситуацію, в банках пообіцяли підняти ставки.