Володимир Путін готувався до війни з Україною задовго до анексії Криму.

Про це в інтерв’ю журналістам розповів експерт і політолог Віктор Небоженко.

За його словами, організатори війни до останнього сподівалися, що жителі Донбасу візьмуть в руки зброю і підуть далі по території України, а сама підготовка стартувала в 2008 році.

“Виявилося, що жителі Донбасу звикли до своєї землі, у них одна думка, що він з Макіївки, з Красного Луча чи Луганська. Чому він повинен йти “звільняти” Запоріжжя чи Харків?! Тому той план не вдався. Але Крим і Донбас залишаються способом тиску на Україну”, – розповідає Небоженко.

На думку політолога, для Володимира Путіна і Росії ще однією несподіванкою стали розбіжності з Сполученими Штатами за Договором про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, який був підписаний ще до розвалу СРСР.

“Здавалося б, який зв’язок? Але на Заході хтось його знайшов, і тепер Кремль в дуже поганому становищі, оскільки там усвідомили, що отримали під боком, на відстані тисячі кілометрів країну, яка їх ненавидить, і у якої є армія. Тепер у будь-який момент в Україні можуть з’явиться ці балістичні ракети.

А справа в тому, що “час підльоту”, це тепер улюблений вислів Путіна, коли він говорить про Україну, так, це час підльоту від України – 10 хвилин. 

Тобто Росія, зробивши Україну своїм ворогом, тепер сама себе не може захистити. Ми ніколи не могли подумати, що Трамп і Путін розірвуть цей договір, і Україна стане тим солодким місцем для розстановки цих ракет”, – додав він.

Відзначимо, що україна зробила заяву про те, що береться за розробку ракет забороненого раніше діапазону.

Розробка буде вестися в конструкції від 500 до 5500 км дальності. Рішення було прийнято після виходу США з договору по РСМД.

Експерти впевнені – Україна на шляху відновлення колишньої могутності. Відомо, що дальності цих ракет вистачить, щоб дістати будь-яку ціль на території супротивника.

Як запевняє блогер Аnti-colorados, Москві тепер треба буде переживати не тільки за американські ракети, а й за українські, оскільки немає сумнівів в тому, на що і де вони будуть націлені.

Він запевняє, що Росіяни можуть пишатися своїм вождем, бо все, викладене вище – результат його "хитрості" і знаменитих підкилимних політичних кроків, – підсумовує він.