В Україні застаріла майже половина житлового фонду, а 75 млн квадратних метрів уже непридатні для життя.

У результаті реконструкція і знесення потенційно можуть торкнутися кожну другу квартиру.
У Мінрегіоні уже практично завершили роботу над цим документом, розповів заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

При цьому далеко не кожну багатоповерхівку можна відремонтувати так, щоб вона відповідала сучасним стандартам. Зокрема, всі панельні "хрущовки" не відповідають нормам енергоефективності. Крім того, якщо в фундаменті є тріщини, ремонтувати будинок буде вкрай складно.
Очікується, що якщо законопроект, який розробляє Мінрегіонбуд, приймуть, то зносити "хрущовки" почнуть через 3-4 роки. В першу чергу можуть взятися за чотириповерхові будинки, побудовані понад півстоліття тому. Інвестори обійдуть всіх мешканців, зберуть дозволи, підпишуть документи з місцевою владою.

Спочатку інвестор зводить новий будинок, переселяє колишніх мешканців туди, а тільки потім йому дозволяють зносити застаріле житло. Також є ідея, щоб місцева влада ухвалювала остаточне рішення щодо певної компенсації у відсотках для мешканців "хрущовок".

Тобто, люди отримуватимуть квартири площею на 10-20% більше, аніж у їхній колишній оселі. Окрім того, реконструювати або зносити "хрущовки" будуть цілими мікрорайонами, а не окремими будинками.

Люди отримають квартири площею на 10-20% більше, аніж у їхній колишній оселі

Замовниками реконструкції буде місцева влада, яка й контролюватиме процес будівництва. За словами Парцхаладзе, державних коштів для цього не вистачить, тому долучатимуть інвесторів.

Парцхаладзе додав, що економічно вигідно для будівельних компаній зносити квартали "хрущовок" тільки в тих районах, де вартість квадратного метра житла стартує від 1,5 тис. доларів, тому поки що подібну програму можна запускати у Києві, Одесі та ще кількох містах-мільйониках, до того ж не в усіх районах цих міст.