США не братимуть участі у низці заходів у рамках саміту G20 в Індонезії, якщо там буде присутня Росія. Про це 6 квітня заявила міністерка фінансів США Джанет Єллен, пише CNN.

Під час виступу в Палати представників, Єллен зазначила, що вона чітко пояснила таку позицію США іншим міністрам фінансів.

“Президент Байден чітко дав зрозуміти, і я, безумовно, погоджуюся з ним, що Росія не може поводитись як і раніше у жодній з фінансових установ”, – сказала Єллен.

За словами міністерки, Байден попросив виключити Росію з G20, і дав зрозуміти своїм колегам в Індонезії, що США не будуть брати участь у низці зустрічей, якщо там будуть росіяни.

Раніше Байден взагалі запропонував виключити Росію з G20. Американський лідер зазначив, що підтримує виключення РФ з G20, проте рішення залежить від самої групи G20. Про це президент США Джо Байден заявив у своєму виступі після екстреної зустрічі НАТО в Брюсселі.

“Якщо це неможливо зробити – якщо Індонезія та інші не згодні – тоді, на мою думку, ми маємо попросити, щоб Україна могла бути присутньою на зустрічах, а також … в основному Україна може бути присутньою на зустрічі G20 та спостерігати за нею”, – сказав він.

Лідери країн «Великої двадцятки» готуються на випадок, якщо російський президент володимир путін вирішить приїхати на наступний саміт, який пройде в Індонезії в листопаді.

Про це повідомляє видання Bloomberg із посиланням на джерела.

За словами джерел, знайомих із дискусіями між країнами-членами, розглядається сценарій того, що деякі лідери не поїдуть на саміт, відправивши делегації нижчого рівня.

Крім того, саміт цілком може вперше закінчитися без офіційного комюніке.

Нагадаємо, вже завтра, 7 квітня, Росію можуть виключити із Ради ООН з прав людини, коли у четвер у Нью-Йорку ООН проведе голосування.

Пропозиція вигнати Росію, висунуту США та Великобританією, вимагатиме підтримки двох третин із 193 членів ООН.

Правозахисники з України, Вірменії, Азербайджану, білорусі, Хорватії, Грузії, Норвегії, Польщі та Сербії закликають Генеральну асамблею ООН виключити росію з Ради ООН із прав людини.

Про це йдеться у заяві, розміщеній на сайті Центру прав людини ZMINA.

Після поновлення російського вторгнення в Україну 24 лютого “ми побачили достовірні повідомлення про вчинення російськими військами воєнних злочинів проти мирного населення України в окупованих районах Чернігівської, Харківської та Київської областей. Останні звіти організації Human Rights Watch також фіксують випадки порушення законів ведення війни, включно з повторюваними зґвалтуваннями,публічними стратами, проведеними без суду та слідства, а також іншими випадками незаконного насильства та погроз дітям. За останні два дні з’явилися нові та достовірні повідомлення про звірства, скоєні в Україні, зокрема в місті Буча. Журналісти та гуманітарні працівники, які бачили ситуацію в місті на власні очі, розповідають про наявність відкритої братської могили та мертві тіла мирних жителів, що залишаються лежати на вулиці, “деякі зі зв’язаними за спиною руками”, – ідеться у заяві.

Дії росії в Україні є “частиною широкої та тривалої боротьби російської влади проти дотримання прав людини та правозахисників. Протягом більш ніж десяти років влада веде методичну та драконівську кампанію з придушення голосів інакодумців та незалежного громадянського суспільства в росії. Правозахисники та організації, які намагаються протистояти порушенням прав людини, скоєним у росії, зазнали жорсткого тиску в цій кампанії. У росії правозахисники та організації, які агітують за вільні та чесні вибори, дотримання прав жінок і прав релігійних, етнічних, сексуальних і гендерних меншин, а також ті, хто бореться з корупцією та погіршенням стану навколишнього середовища, стикаються з найбільшою загрозою з боку влади. Дійсно, робота правозахисників і організацій у російській федерації ще ніколи не була такою складною та небезпечною”, – підкреслюється в документі.