Українців може чекати приємний сюрприз вже незабаром.

Про це повідомив міністр енергетики Олексій Оржель.

Так, стало відомо про можливе зниження ціни на газ. Про це Оржель повідомив під час брифінгу. Міністр повідомив, що таких позитивних змін варто чекати вже в лютому місяці. Про це натякає позитивна тенденція на ринку.

Олексій Оржель повідомив, що виходячи з тенденцій, які спостерігаються на ринку, можна припустити, що незабаром може очікуватися зниження цін на газ. У міністерстві очікують, що така тенденція триватиме, що дозволить переглянути цінову політику за газ в позитивну сторону вже в лютому місяці. Варто відзначити, що Олексій Оржель висловив упевненість в тому, що ціни можна буде переглянути. Більш того, він повідомив, що споживачі в самостійному порядку можуть розрахувати ціну на газ, шляхом спостереження за індексами хабу TTF.

Також, Олексій Оржель додав, що ціна за кубометр газу коштуватиме 6-7 тисяч гривень, і це з урахуванням націнок і цін на транспортування. Він повідомив, що в разі якщо постачальник буде мати давати газ дешевше, ніж у Нафтогазу, то він буде закуповувати і продавати даний ресурс. Більш того, міністр енергетики натякнув, що зниження ціни на газ, може вплинути і на зниження ціни за тепло.

Раніше повідомлялося, що українці за січень місяць заплатять 5580 гривень за лише один кубометр газу з урахуванням ПДВ та без транспортування. Варто зазначити, що ця цифра на 25 відсотків менше, ніж за січень місяць минулого року. Тоді Україна за кубометр газу заплатила 7482.6 гривень. Ціна на газ буде визначатися кожен місяць. У свою чергу, вона буде залежати від середньоарифметичної щоденної ціни на природний газ, згідно нідерландському газовому хабі TTF.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося про те, що українцям будуть приходити два рахунки: за газ і його транспортування. Тоді також повідомлялося і про методи розрахунку ціни на газ, буквально в чотири елементарних кроку.