Абромавічус прийшов в «Укроборонпром» з обіцянкою президента Зеленському виплатити всі борги із зарплати на підприємствах.

За рік роботи Айвараса Абромавічуса, який залишає посаду генерального директора «Укроборонпрому», підприємства, що входять в держконцерн, істотно знизили свої виробничі показники. Про це йдеться в статті «Рік Абромавічуса в «Укроборонпромі»: круте піке «нової команди», опублікованій на Defence Express.

Як зазначається, за перше півріччя 2020-го підприємства концерну передали українським і зарубіжним замовникам 443 одиниці нового, модернізованого і відремонтованого озброєння і військової техніки. Цю цифру в концерні подають як безумовне досягнення.

«З цим можна погодитися, якщо не порівнювати ці цифри з результатами «попередників» за перше півріччя 2019-го. А там бачимо передані 1600 одиниць озброєння лише у межах держоборонзамовлення для ЗСУ, Нацгвардії та інших силових структур, без урахування експорту. Тобто рівень реально завершеного виробництва впав більш ніж у чотири рази», – йдеться в статті.

При цьому, часом, для піару команда Абромавічуса вдається до відвертих маніпуляцій. Наприклад, розрекламований Абромавічусом-Найємом контракт на виробництво 45 БТР-4 для ЗСУ виявився профанацією. Для того, щоб його виконати, довелося зірвати іншу угоду і забрати 8 бойових машин, призначених для Нацгвардії.

«Але, навіть не дивлячись на такі невтішні результати, «Укроборонпром «заявив, що отримав за перше півріччя 2020-го 14,4 млрд гривень чистого доходу, що нібито на рівні 2019-го. А грошовий обсяг реалізованої продукції нібито становив 12,8 млрд, що лише на 0,1 млрд менше, ніж у попередній період», – пишуть автори статті. Насправді це – маніпуляції. Адже ці показники включають кошти, отримані за партії озброєнь, відвантажених попередниками Абромавічуса. До них реформатори не мають ніякого стосунку.

Нагадаємо, що Абромавічус прийшов в «Укроборонпром» з обіцянкою президента Зеленському виплатити всі борги із зарплати на підприємствах. Але в підсумку ці борги збільшилися з 434 млн до 481 млн грн. За час його перебування з концерну звільнилося понад 5 тисяч кваліфікованих фахівців. Кількість збиткових підприємств збільшилася з 43 до 90. З кредитами ситуація ще гірша: за неповні пів року команда Абромавічуса згенерувала 700 млн грн нових боргів.

Також відмітимо, що вчора стало відомо, що Айварас Абромавічус написав заяву про відставку. Про це повідомив його заступник Мустафа Найєм на своїй сторінці у Facebook.

“В останні дні в ЗМІ поширюється інформація про зміну керівництва Укроборонпрому. Це дійсно так. Айварас Абромавічус написав заяву про відставку”, – написав Найєм.

За його словами, гендиректор концерну написав заяву ще місяць тому.