школа, 12 років

Відповідно до нового Положення про золоту медаль "За високі досягнення у навчанні" та срібну медаль "За досягнення у навчанні" питання контролю за видачею золотих або срібних медалей віднесено винятково до компетенції керівників загальноосвітніх навчальних закладів. Про це йдеться у роз’ясненні Міністерства освіти і науки щодо питання нагородження випускників шкіл.

Також у міністерстві зазначають, що питання контролю за видачею золотих або срібних медалей, за винятком наявності особливих умов, було позбавлено місцеві органи управління освітою.

У Міністерстві освіти і науки, посилаючись на нове Положення про золоту медаль "За високі досягнення у навчанні" та срібну медаль "За досягнення у навчанні", роз’яснюють, що претенденти на нагородження медалями визначаються керівниками навчальних закладів за результатами семестрового та річного оцінювання в 10 класі та І семестру 11 класу.

Однак учні, які за певних обставин не можуть підтвердити результати навчених досягнень за 10 клас, зокрема ті, які навчалися у навчальних закладах на тимчасово окупованій території України, нагороджуються золотою та срібною медалями за результатами навчальних досягнень 11 класу.

Окрім цього, положенням передбачає можливість нагородження медалями учнів, які навчалися за екстернатною формою навчання. З цією метою нагородження екстернів здійснюється за результатами річного оцінювання та державної підсумкової атестації, оскільки екстернатна форма навчання не передбачає семестрового оцінювання.

Також медалями нагороджуються особи, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною та учні, які звільнені від уроків фізичної культури або зараховані до спеціальної медичної групи за станом здоров’я.