Симканич Василь Валерійович – заступник начальника ДПІ у Сихівському районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області.

preview1

 

 

 

 

 

 

Свого часу Василь Симканич дуже близько контактував із заступником голови ДПА у Волинськiй областi – Вандьо Iгорем Ігоровичем.

hqdefault (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не зважаючи на молодий вік, 30 років, практичні досягнення та досвід роботи у нього неймовірно великі. Опираючись на свідчення колишнього начальника податкової міліції Рiвненської областi, генерал-майора Кушпiта В.П., пан Ігор ще із малку був схильним до легкого заробітку. Цікавим випадком на підтвердження цього твердження, за словами генерал-майора, є привласнення ним частини довірених йому коштів з церковної каси.

Як відомо, кожна людина має свій потенціал, часто розкриває його під чиїмось заступництвом. За словами наших анонімних джерел, заступником пана Ігоря був Башук В. П., чиє ім'я добре відоме і на Львівщині, і на Рівенщині, і навіть на Закарпатті. Колись він прийняв на роботу у податкову службу свого племінника Вандьо I. I. Якщо вірити твердженням службовців, «вуйко і племінник» ніколи не розлучалися, всі ділові та службові зустрічі проводили разом

До сьогодні в Ужгороді всі пам'ятають неймовірно успішну діяльність Ігоря Вандьо у ролі керівника аудиту податкової інспекції. Періодом розкриття «золотого» таланту припадає на липень 2004 року у місті Рівне. 

У липні 2004 року голова ДПА в Рівненській області Башук В. П. призначає на посаду начальника Дубенської ОДПІ Ігоря Вандьо, неправомірно звільнивши із цієї посади досвідченого спеціаліста та мудрого керівника Демчука В.В. Для забезпечення своєї діяльності із збирання коштів Вандьо привів із собою більше 15 «перевірених працівників», які відразу зайняли ключові посади в інспекції.

Першим заступником начальника інспекції була призначена Блашко І. М., начальником управління оподаткування фізичних осіб – Петренко М.В., начальником відділу по контролю за готівковим обігом – Головій В.В., начальником відділу примусового стягнення – Юник, заступником начальника інспекції – начальником управління аудиту юридичних осіб – Симканич Василь, а також низка інших людей.

За інформацією з наших анонімних джерел, методика роботи «славної бригади» була проста. Всі торгові точки поставили на «лічильник» і зобов’язали платити данину в розмірі до 5 тисяч гривень в місяць. Незгідних постійно «перевіряли» працівники відділу Головія В., а також працівники із обласного відділу по контролю за готівковим обігом (ним керували Федишин Т. та рідний брат Вандьо – Руслан).

Другим засобом здобування грошей була робота членів «бригади» на автошляхах Рівненської області. За інформацією з наших анонімних джерел, спільно із працівниками податкової міліції області (насамперед Струком Я.С., який фактично був касиром в Башука – голови ДПА в Рівненскій області) Юник зупиняли автотранспорт під надуманими приводами шляхом загородження дороги і створення аварійних ситуацій та вимагали від водіїв «податок за проїзд дорогами області» в розмірі від 3 до 5 тисяч доларів.

Подейкують, що для незаконного отримання грошей від підприємств було задіяно ревізорів інспекції, які за вказівкою В. Симканича та І. Вандьо вписували в акти надумані порушення та нараховували значні суми, які пізніше скасовував І. Вандьо або за його вказівкою І. Блашко. Також практикували перерахування підприємствами коштів на споріднені із членами «бригади» фірми. Так здійснював перерахування коштів Стецюк О. – власник фермерського господарства.

Варто сказати, що І. Вандьо непогано влаштувався в м. Дубно:

  • квартиру для проживання йому безкоштовно надав Гузь В. Ф. – власник і директор ТОВ «Укрмолпродукт». Подейкують, за це Вандьо надав йому «режим сприяння» у здійсненні підприємницької діяльності, а саме підприємці м. Дубно під тиском податкової інспекції були змушені купувати морозиво виробництва «Укрмолпродукт».

Працівники податкової інспекції цілодобово чергували на торгових точках приватних підприємців Костюка та Віктора Богомаза та контролювали наявність морозива Гузя В. Ф.

  • Звичайно, проживання в трикімнатній квартирі не може іти ні в яке порівняння із двохповерховим будинком в м. Ужгород.

За словами активістів, святкуючи призначення на посаду начальника інспекції, І. Вандьо так напився, що, повертаючись до м. Дубно, скоїв ДТП, збив людину та розбив власну машину. Під час ДТП в машині перебував прокурор району В. Суржук, який отримав травму голови. За це останній побив ногами в машині Вандьо троє дверей (двоє із лівої сторони і одні з правої).

Зрозуміло, що транспортна пригода не була зареєстрована, а прокурор в цей час постійно був на роботі із побитою головою, це бачили працівники прокуратури та жителі м. Дубно.

Після ДТП машина зберігалася в одного із керівників правоохоронних органів Дубенського району, а пізніше в гаражі інспекції. Ремонт автомобіля проводили у Дубенському відділі працівники податкової міліції – Головчицький Сергій та Чорноус Сергій.

  • За період роботи підприємці Дубенщини «презентували» Вандьо автомобілі: нову «Ауді А6» (через зятя Гузя В.Ф. – Миколу Міськевича) та нову «Шкоду Супер Б». Подейкують, що дякуючи В. Башуку за призначення на посаду, І. Вандьо крім щомісячної сплати «грошової ренти» в розмірі 50 тисяч доларів, влаштовував для В. Башука та В. Кушпіта полювання і рибалку.

Подейкують, що не раз під час спілкування із керівниками Дубенщини (В. Гузьом, В. Січковським) І. Вандьо жалівся, що В. Башук вимагає багато грошей, і всі він йому не возить – частину відразу лишає собі та передає матері на розвиток бізнесу.

За словами наших анонімних джерел, у 2005 році після зміни влади І. Вандьо втік на Львівщину та переховувався до 2006 року. Всі члени «бригади» дружно повтікали, проте В. Головія притягнули до відповідальності за корупційні діяння працівники СБУ. В 2006 році – після повернення В. Башука на посаду голови ДПА в Рівненській області – Ігор Вандьо випливає в обласному апараті на посаді начальника управління податкового аудиту.

І. Вандьо спільно з В.Кушпітом, який після річного перебування на лікарняному знову очолив податкову міліцію області. Подейкують, що він надавав допомогу низці злочинних груп, які займалися відмиванням та конвертацією коштів. Так протягом кількох років під їх патронатом перебувала група Лукомського-Герзеля (в яку входили приватні підприємці Комарницький, Луковець, Прокопчук та фірми «Опал», «ЮНІСЕФ», «Інвабуд», «Лайкост»). За словами активістів, вартість своїх послуг два товариша оцінювали «досить скромно» – 0,3% від обороту коштів, що виливалося в суму більше 2 мільйонів в місяць. Лише в 2008 році працівникам УБОЗ Рівненської області вдалося припинити злочинну діяльність та затримати при винесенні коштів із Рівненської філії «Укрпромбанку» кур’єра із більш ніж 400 тисячами гривень.

За анонімною інформацією, до цього часу працює інша група – це підприємці Кіричок, Яковчук, Гордійчук (Рівненський район), які справно платять данину І. Вандьові у розмірі 1 мільйон гривень щомісячно. Вся інформація про діяльність Вандьо є у відділі по боротьбі із корупцією ДПА в Рівненській області. Проте «борець за справедливість» – начальник відділу Магулій В.В. мовчить, так як сам перебуває «в долі».

Як нам вказували активісти, ставши начальником управління податкового аудиту області, І.Вандьо вибрав ревізорів схильних до корупційних діянь, таких як Матяш, Медведєва, Бунечко, Шлапак, Мойсюк. Використовуючи службове становище, Вандьо доручав проведення перевірок працівникам обласного апарату, де за вирішення питань щодо нарахування малих сум отримували кошти від підприємств. Подейкують, що за перевірку ТОВ «Камаз-Транс-Сервіс» І. Вандьо отримав 50 тисяч доларів США. Також вказують, що гроші для І. Вандьо отримував Хотенко Андрій, якого зараз І. Вандьо хоче просунути на посаду начальника Володимир-Волинської податкової інспекції Волинської області.

Подейкують, що Бунечко, за вказівкою І. Вандьо та його незмінного заступника Олени Хотенко, постійно проводив перевірки фірми «Інтеркопласт» і підтверджував незаконно заявлені до відшкодування суми ПДВ, при цьому не враховувалися матеріали зустрічних перевірок. Ця фірма належить відомому рівненському бізнесмену, Бойко, який при зустрічах із друзями неодноразово наголошував, що він проплатив Башуку посаду голови ДПА в області за 1 мільйон і тому має право на безперешкодне повернення будь-якого ПДВ.

Колишній перший заступник І. Вандьо по Дубенській ОДПІ Ірина Блашко дала таку характеристику Олени Хотенко: «це аферистка; якщо її поставити у відділ прийомки звітності, то вона і там знайде, як заробити гроші, і що І. Вандьо – дурний, що взяв її із собою, бо вона сяде разом із ним в тюрму».

Для контролю за роботою аудиту ДПІ в м. Рівне на посаду начальника відділу документальних перевірок була направлена Захарук О. В. Основним завданням Захарук О. в інспекції є відбір платників податків для формування плану перевірок та їх опрацювання для сплати «платежів» І. Вандьові. Подейкують, що він із нею перебуває в інтимних стосунках. Також вона є кумою Хотенко О. А., а також для гарного проведення часу із Захарук О., яка на той час була одружена і носила прізвище Гаврилюк, І.Вандьо придбав санаторну-курортну путівку в м. Трускавець, де вони вдвох спокійно проживали. (про це свідчить С. Коваль, яка на той час перебувала в м.Трускавець).

За повідомленням наших анонімних джерел, під час роботи в Рівненській області І. Вандьо брав активну участь в прикритті незаконної діяльності групи компаній «Інсеко» (власник – громадянин Молдови, Маламуд А.), які ведуть активну роботу з протиправного захоплення землі в Рівненському та Гощанському районах та входять в число мінімізаторів з сплати податків.

Подейкують, що активною була позиція І. Вандьо і в «кришуванні» грального бізнесу. Користуючись службовим становищем, він не допускав до проведення перевірок, блокував роботу податкових інспекцій з цього напрямку в Костопільському, Дубенському районах, м. Кузнецовськ та інших районах. За що фірма «Лоттос» сплачувала йому по 175 гривень за кожний автомат щомісячно. А гральних автоматів фірма по області має 340.

Податковий аудит Рівненської області за період керівництва Вандьо, за словами колишніх працівників, повністю розвалився і зараз перебуває майже на останньому місці в Україні, кожне друге рішення по акту перевірки оскаржується, про що свідчать дані ДПА України.

Проте, як заявляє сам І. Вандьо, об’єктивні результати роботи нікого не цікавлять, потрібно лише намалювати виконання «маяків» будь-яким шляхом та вчасно втекти на інше місце роботи.

Неодноразово перед своїм братом Русланом та його товаришами Вандьо хвалився, що він має гарні стосунки із заступником голови ДПА України, Рубаном, що за зовсім незначні кошти в розмірі 2-3 тисячі гривень може організувати догану будь-якому начальнику податкової інспекції по Україні, а за 5 тисяч доларів навіть догану Голові ДПА в області. За час роботи в Рівненській області Вандьо, маючи 30 років та не маючи власного бізнесу, придбав автомобіль Мерседес вартістю 300 тисяч доларів США.

Як розповідає Ярослав Струк, на посаду заступника Голови ДПА у Волинській області Ігор Вандьо був призначений за протеже заступника Голови ДПА України, Рубан, за що останній заплатив 200 тисяч доларів США та обіцяв щомісячно возити 100 тисяч гривень. На зустрічах із рівненськими товаришами (наприклад, начальником Костопільської МДПІ, Матвійчуком В.В.) Ігор Вандьо не приховував мету свого приходу у Волинську область – це заробити грошей шляхом «пресування» підприємств області.

Подейкують, що на сьогодні чиниться тиск на структури відомого волинського бізнесмена Мартинюка (торгова марка фірма «Пан Курчак»). «Нечистоплотність» в роботі безумовно відображається на вірності друзям та колегам по роботі, моральній поведінці.

Щодо вірності колегам по роботі. На сьогодні за виконання вказівок І. Вандьо перебувають під слідством низка працівників податкової служби Рівненщини – це Мойсюк Сергій (затримано за хабар в сумі 12 тис. доларів США), Міщерук Наталія (затримано за отримання хабара 23 тис. грн).

Сьогодення

Після роботи на Волині, Василь Валерійович залишився «без сорочки», оскільки його протеже не мало реального впливу, щоб працевлаштувати його в органи ДПС. Він пробував себе юристом, адвокатом, деякий час працював у Києві в консалтинговій фірмі, але й надалі продовжував усвідомлювати, що це не його, жадібність до грошів брала над ним верх.

Подейкують, що познайомившись з Парпан Л. М. (яка і по сьогодні займає посаду начальника управління правової роботи Міндоходів Львівської області) Василь Валерійович закрутив з нею "бурхливий роман" , зрозуміло, задля наживи і працевлаштування назад у податкову. Треба віддати йому належне, оскільки, він успішно повернувся в податкову службу, щоправда вже у Львівську область, на посаду заступника начальника ДПІ у Сихівському районі м. Львова.

Василь Симканич в ДПІ у Сихівському районі м. Львова розгорнув свої "професійні здібності" на повну. Він відповідає за управління аудиту юридичних осіб, тобто перевіряє чи справно підприємства Львова сплачують податки в державний бюджет, ну, і його також.

За повідомленням наших джерел,  згідно з цим переліком фірм конвертів усім відомого у Львові і не тільки "конвертатора", доблесний Симканич В. В. не провів, а якщо і провів то з мінімальними нарахування комплексні перевірки. ТОВ Укрнеобуд (код ЄДРПОУ 35021265) ПП Контракшн груп (код ЄДРПОУ 35102930) ТОВ "ВТ-техбуд" (код ЄДРПОУ 36873235). ТОВ "АРС трейд" (код ЄДРПОУ 37451200). ТОВ Бакумпостач (код ЄДРПОУ 35145801) ПП Колон-сервіс (код ЄДРПОУ 35563220) ПП Натавар (код ЄДРПОУ 34461770) ТОВ „Акцепт” (код ЄДРПОУ 32108606) ТОВ „Стальной дом” ( код ЄДРПОУ 37399035) ТОВ „Крафт ЛВ” (код ЄДРПОУ 37399009) ТОВ „Квант ресурс” (код ЄДРПОУ 37399061) ТОВ «ЮА Тревел» (код ЄДРПОУ 35691333) ТОВ „Мнемо сена Инвест” (код ЄДРПОУ 38290356) ПП Міоком (код ЄДРПОУ 37129404) ТОВ Магнітка921 (код ЄДРПОУ 35450162) ТОВ "Сана прим" (код ЄДРПОУ 33927607) ТОВ „Термо Вуд” (код ЄДРПОУ 37701442) ТОВ „Акцепт” (код ЄДРПОУ 32108606) ТОВ Укрбізнесфін (код ЄДРПОУ 37255724) ТОВ "Один Два Три" (код ЄДРПОУ 34029127). ТОВ "БК АТР ГРУП" (код ЄДРПОУ 37241554). ПП Зорк (код ЄДРПОУ 37056090). ТОВ "Ата"(код ЄДРПОУ 36670293) ПП "Юридична фірма"Фортеця"" (код ЄДРПОУ 36520226). ТОВ "Ейс контракшен менеджмент" (код ЄДРПОУ 36757122). ПП "Хелянтус Трейд" (код ЄДРПОУ 38099376) ПП "Тоніта" (код ЄДРПОУ 38172157) ПП "Корбер солюшн"(код ЄДРПОУ 38172377) ТОВ "Нові технології ТВП" (код ЄДРПОУ 35921869). ТОВ „ЮА Тревел” (код ЄДРПОУ 35691333) ПП "Електрокабельпостач" (код ЄДРПОУ 30337852) ТОВ “Драмторг” (код ЄДРПОУ 37398775) ТОВ "Гарант-буд-сервіс" (код ЄДРПОУ 37635291). ПП "Біко Агротрейд" (код ЄДРПОУ 36677875). ТОВ "Інтеграл АЙ ти" (код ЄДРПОУ 37403533). ТОВ “Дольбудпроект” (код ЄДРПОУ 37398712) ТОВ “ЕА Рубін” (код ЄДРПОУ ЄДРПОУ 36500601) ПП "КОНСТРАКШН ГРУП" (код ЄДРПОУ 35102930) ТОВ „АЙ-КОН 2012” (код ЄДРПОУ 38104527) ТОВ „Промтехметал” (код ЄДРПОУ 37398974) ПП „Уолли” (код ЄДРПОУК 34029609) ТОВ «УКРНЕОБУД» (код ЄДРПОУ 35021265) ТОВ "БТК"Євробуд" (код ЄДРПОУ 33499358). ТОВ "Лідерком" (код ЄДРПОУ 35197074). ТОВ „Мнемо сена Инвест”(код ЄДРПОУ 38290356) ПП «ЗАХІДПРОМІНВЕСТБУД» (код ЄДРПОУ 32801104) ТЗОВ «КЕРЕРА» (код ЄДРПОУ 32568743) ТОВ „Блейд-УКРАИНА” (код ЄДРПОУ 32707565) ТОВ „Ява Зет” (код ЄДРПОУ 35942831) УП СП ООО „Талая” (код ЄДРПОУ 23882735) ПП „Премьер Строй” (код ЄДРПОУ 34606247) ПП «КОБЗА» (код ЄДРПОУ 32602062) ПП «НАТА-ВАР» (код ЄДРПОУ 34461770) ТОВ "Викуп" (код ЄДРПОУ 35917680). ПП "Пірует" (код ЄДРПОУ 35009709). ПП «КОЛОН-СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 35563220) ПП «КОМПАНІЯ «УКРБІЗНЕС» (код ЄДРПОУ 35968467) ТОВ "БК Київбудмонтаж" (код ЄДРПОУ 37143832). ПП „Информсвязь” (код ЄДРПОУ 31087521) ТОВ „КЕМИМПЕКС” (код ЄДРПОУ 35632973) ПП «ЗАХІДПРОМІНВЕСТБУД» (код ЄДРПОУ 32801104) ПП «ІРОС» (код ЄДРПОУ 30610946) ПП «ЦЕНТРСТИЛЬІНВЕСТ» (код ЄДРПОУ 36174977) ТОВ "Будівельна компанія АРС" (код ЄДРПОУ 37264634). ПП „Премьер Строй” (код ЄДРПОУ 34606247) ПП „Валартекс” (код ЄДРПОУ 34768970) ПП „Львовский Портал” (код ЄДРПОУ 34522052) ПП Західпромінвестбуд (код ЄДРПОУ 32801104) ПП Західпромторг (код ЄДРПОУ 36361257) ТзОВ «Ерідл» (код ЄДРПОУ 38370808) ТзОВ «НАНОТЕХСТРОЙ» (код ЄДРПОУ 38210129) ПП «ВОРК СУПОРТ» (код ЄДРПОУ 38326675).

Під час розслідування, ми натрапили на відгук одного із обурених таким способом життя вищевказаних осіб: 
"Ціна питання ???? Спитайте будь якого більш менш солідного підприємця міста Львова, Василь Симканич ставить таксу від 25$ тисяч. Люди повставайте, скільки можна терпіти !!!! П.С. : Написав я цю статтю пане Василе не тому, що я чесний і порядний,а тому що більше не хочу Вам платити, в понеділок 29.07 коли ми з вами все погодили в мене і думки такої не було, а у вівторок, що курс гривні впав у двічі? навіщо ви разом з цією старою лахудрою Наталією Леонідівною все помножили на два???? Тепер я Вас помножу на нуль!!!» 

 

Автор: Марвін

 

новини Львів

 

за матеріалами Антикор