Поки люстрація набирає сили, на нагрітих посадах залишається ще багато "золотовалютних чиновників" офіційні зарплатні яких явно не відповідають їх матеріальному станові.

Зокрема, начальник Київського відділення Антимонопольного комітету Станіслав Толчин не приховує свого розкішного автомобіля, а навпаки – їздить ним на роботу. Про це на своїй сторінці у Facebook написала Ксенія Карпенко.

На фото глава Київського Антимонопольного комітету України Станіслав Марксович Толчин. І його автомобіль Maserati (від 1,5 млн грн в Україні). Очевидці кажуть, що це лише один екземпляр з його автопарку. Але я бачила тільки це авто", – пише очевидиця.

Цікаво, що Станіслав Марксович – колишній гендеректор "Макіїввугілля" (держкомпанія), також він обіймав посаду заступника голови Донецького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

Тобто зарплата (за офіційними даними) – 5-6 тис грн. А головне, що призначили чиновника на цю посаду лише у квітні 2013 року. Звідки за такий короткий період роботи на посаді, з'явився такий шикарний автомобіль залишається відкритим питанням

У чиновника справді недешеве і шикарне авто – Maserati GranTurismo у версії кабріолет. Двигуни для цих автомобілів виготовляє всесвітньовідома фірма Ferrari.

Незважаючи на таке дороге авто, Станіслав Толчин не спромігся навіть поремонтувати фасад будинку, де є його офіс – тиньк відпав настільки, що видно цеглу.

Цікаво, що 9 квітня 2014 року прокуратура відновила розслідування п’яти кримінальних справ проти екс-керівника "Макіїввугілля" Толчина. 

Йому інкримінується незаконне притягнення співробітників "Макіїввугілля" до забезпечення особистої охорони. При цьому вони отримували зарплату, як працівники підприємства.

Про це повідомляють "Донецькі вісті" з посиланням на джерела в органах прокуратури Донецької області. 

Також він підозрюється в ухилення від сплати податків при закупівлі послуг і товарів для підприємства в 2008 році і у зловживанні владою, що спричинило за собою заподіяння збитків інтересам держави та порушення бюджетного законодавства в період 2009-2010 рр. 

Ще одне кримінальне провадження стосується відмови Толчина виконати рішення суду та перерахувати близько 1 млн. грн до Пенсійного Фонду України та Фонду соціального страхування. Не зрозуміло чому цей чиновник досі перебуває на посаді.