Як не дивно, найбільший удар за 8 років по ідеї газового ринку і по реформах в Нафтогазі завдав колишній співробітник НАК Отто Ватерландер, який заявив, що нібито собівартість газу українського видобутку 1 гривня за куб, а решта типу накрутка. Про це пише Телеграм-канал Телекошмар.

Це настільки підла у своїй брехливості заява, що виникає питання: як такий персонаж міг опинитися в Нафтогазі? Це була усвідомлена й очевидна тезова подача від нього популістам – Ватерландер зробив вкидання, яким просто помстився Україні за звільнення цього бовдура з Нафтогазу.

Юлія Тимошенко тепер розносить цю заяву по всіх медіа і будьте впевнені – донесе до кожного пенсіонера. Що цікаво, Андрій Коболєв якось не намагається коментувати або спростовувати заяви Ватерландера, з яким чудово працював і якого, мабуть, вважав великим професіоналом. Нафтогаз, ясна річ, спростував. Але хто ж тепер повірить Нафтогазу, коли Тимошенко цитує не кого-небудь, а колишнього функціонера компанії? Коболєв connecting dickheads.

Нагадаємо, в кінці вересня головний виконавчий директор “Нафтогазу” підтвердив, що написав листа наглядовій раді компанії. В інтерв’ю “Економічній правді” Отто Ватерландер заявив, що має намір піти з компанії, бо “більше не відчуває, що може працювати ефективно”.

Після призначення керівником “Нафтогазу”, за словами Отто Ватерландера, “велика кількість рішень заморожена”.

Я розумію, що Вітренко підтвердив нашу стратегію (програму до 2025 року – ред), він не хоче її змінювати. Але він хоче займатися іншими речами, які не відповідають нашій стратегії. Він хотів би організувати компанію в інший спосіб,– сказав Ватерландер.

Він пояснив, що написав листа наглядовій раді компанії – попросив її допомогти врегулювати ситуацію.

“Я поінформував наглядову раду, що в такій ситуації потрібне дієве рішення. Я розумію, що наглядова рада намагалася відсторонити Юрія Вітренка з посади голови правління, але вона цього не змогла зробити. Відповідно, щоб розв’язати ситуацію, можливим рішенням стане моє звільнення”, – підкреслив він.

Окрім цього, головний виконавчий директор Нафтогазу Отто Ватерландер повідомив про те, що собівартість видобутку кубометра газу на родовищах НАК “Нафтогаз України” становить у середньому 1 грн.

“На мій погляд, Нафтогаз стабільно генерує кошти. Видобуток газу коштує нам близько 1 грн за кубометр. Ми продаємо газ по 7 грн українським домогосподарствам і підприємствам ТКЕ”, – зазначив Ватерландер.

Юлія Тимошенко в свою чергу як завжди зайнялася популізмом і заявила, що річний прибуток «Нафтогазу» складає 76 мільярдів гривень, при цьому медичне обслуговування населення обходиться країні в 126 мільярдів гривень на рік.

«Це, вважайте, 60 відсотків від усього, що витрачається на охорону здоров’я, це те, що з завищених тарифів на газ і тепло заробляє НАК” Нафтогаз “», – сказала вона.

Реагуючи на це, пресслужба Нафтогазу оприлюднила спростування слів Ватерландера про собівартість виробництва газу. У компанії заявили, що твердження виконавчого директора не відповідають дійсності.

“Цифри, вказані паном Ватерландером, не містяться в жодному документі компанії, про який нам було б відомо. Зазначимо, що актуальна собівартість буде відображена у фінансовій звітності за перше півріччя, підготовку якої компанія завершує і яку мають перевірити аудитори. У свою чергу, планова собівартість буде вказана у фінансовому плані, що підлягає затвердженню урядом України”, – сказано у заяві Нафтогазу.