Петро Порошенко намагається продавати своєму виборцю свій образ як найбільшого поборника російської влади. Взагалі Порошенко любить тримати електорат “Європейської солідарності” в інформаційному вакуумі.

Про це пише Сергій Лещенко в блозі “Чесна політика” на 24 каналі.

Порошенко боявся йти на прямий ефір

Порошенко злякався і не показував у прямому ефірі на своїх телеканалах брифінг генпрокурора Венедіктової та глави Служби безпеки України Баканова щодо справи проти Медведчука за державну зраду.

Порошенко боявся, що силовики щось скажуть і про його роль, а він в режимі прямого ефіру не зможе заблокувати цю інформацію. Причини переживати для Порошенка є, адже він викликався на допит до СБУ по справі Медведчука, але проігнорував це.

Медведчук і Порошенко мають спільне минуле

Кримінальне провадження проти Віктора Медведчука за державну зраду змушує колишнього президента почуватися дуже невпевнено. “Снаряди політичного компромату” вибухають все ближче та ближче до нього.

Удар по агентурі Порошенка

Зв’язки Порошенка та Медведчука стають очевидними все більшій кількості людей. В той день, коли Печерський суд обирав Медведчуку запобіжний захід у справі про державну зраду, українські спецслужби завдали ще одного удару по його агентурі впливу в Україні.

В інтернеті опублікували розмову між Медведчуком і керівником протоколу президента Росії Володимиром Островенком. Тут Медведчук буквально просить передати Путіну, що він як посередник з Порошенком може за домовленістю організувати, щоб потрібних людей виключили, або включили в санкційні списки України проти росіян.

Цитата Медведчука керівнику протоколу Путіна: “Передай, будь ласка, керівнику. Я сьогодні був вдень, усе передав, усе, що ми домовлялися. Він говорить, що ось щодо цих, щодо санкцій, то є готовність до редагування”.

Постійний контакт олігархів

Фактично ця розмова підтверджує, що Медведчук і Порошенко перебували на постійному зв’язку та погоджували свої дії. Всі ці записи за участю Медведчука з російськими чиновниками були зроблені в часи правління Порошенка, в 2014 – 2015 роках, і спецслужби мали про це доповідати, зокрема про розмови:

з радником Путіна Владиславом Сурковим;
з керівником компанії “Транснефть” Миколою Токарєвим;
з ватажком терористів Денисом Пушиліним.

Він не лише не дав їм жодного ходу, чим прикривав його діяльність – президент Порошенко заохочував Медведчука до політичної та бізнес-діяльності. Кум Путіна уже після того, як було зроблено записи, продовжував простати активами в Україні.

Так, підконтрольний Порошенку Антимонопольний комітет дав дозвіл Медведчуку оформити на “своїх” людей мережу заправок “Глуско” та легендарну дизельну трубу “ПрикарпатЗахідТранс”. Завдяки цьому вони стали контролювати половину ринку дизельного палива в Україні.

Так само суддя Ярослава Гудзенко, яка це зробила, на подяку від Порошенка в останні дні правління отримала пожиттєву посаду. Контрольована Порошенком телевізійна Нацрада зберегла за каналом “112-Україна” Медведчука цифрову ліцензію, попри очевидні порушення.

Порошенко має давно усталені та стабільні відносини не лише з Медведчуком чи російськими дипломатами та пропагандистами, але абсолютно непрозору історію зняття з себе російських санкцій 15 років тому.