Володимир Зеленський та Петро Порошенко надалі залишаються лідерами президентського рейтингу. Проте один із головних опонентів президента змінюється.

Таку думку в ефірі 24 каналу висловив головний редактор “РБК-Україна” Сергій Щербина. За його словами, Порошенко “поступово перетворюється в Юлію Тимошенко”.

Як помітив журналіст, у п’ятого президента є стабільний електорат. У цьому сенсі в нього все нормально, хоч він перетворюється на Тимошенко навіть за зовнішніми ознаками.

“Мітинги під час прибуття до України й риторика під судом схожі на Тимошенко з політтехнологічного погляду”, – наголосив Щербина.

Також він підкреслив, що це те саме, що відбувалось у 2010 – 2011 роках. У нього не вийде очолити опозиційний рух.

“Ніхто не визнає Порошенка лідером опозиції. Ні Тимошенко”, – пояснив Щербина.

В результаті соціолог спрогнозував і політичне майбутнє Порошенка та Тимошенко. Він вважає, що політики нікуди не дінуться, хоч й українці, можливо, і “не хочуть повертатись до них”. Та нардепи все ж далі рвуться в бій. Що з цього вийде, побачимо згодом.  А проте, воду політики накаламутили знатно вже зараз.

До речі, повторити в Україні 2014 рік і напасти зовні, розхитавши перед цим державу зсередини – такий план, схоже, реалізує Росія, що цілком логічно. До речі, для цього вже є кілька реальних підтверджень.

Про це розмірковує Артем Овдієнко – автор проєкту  “Pro новости” на 24 каналі.

Перше – радше теоретичне, маємо ми розуміння, що Путін – справжній “КДБіський щур” й це якраз цілком його манера ведення “воєн”. Ну, коли час бійки відтягують до того моменту, коли супротивник з тих чи інших причин ослаблений.

Відповідно перемогу гарантовано тому, хто “схитрив”. Це, звісно, нечесно, але де Путін і де честь?

Ну й зрозуміло, нічого поганого очільник Кремля не бачить у тому, щоб навіть власноруч супротивника перед боєм ослабити – отруїти, наприклад, чи покалічити. Якщо ж це стосується країни, то влаштувати масові заворушення.

“Насправді це дуже вигідний варіант – руками “п’ятої колони” за невеликі гроші організувати фейкові вуличні протести для того, щоб на них відвернути й увагу, й ресурси супротивника”.

Напевно, взагалі ні в кого з нас немає сумнівів, що Путін, Кремль, Москва й зацікавлені в подібному і здатні таке нам організувати. От вони й зробили це – маємо підтвердження від Міністерства внутрішніх справ.

Отже, зранку 31 січня у Києві й ще кількох обласних центрах мали відбутися кількатисячні протести. Зокрема, у столиці під Офіс Президента мали зійтися 5 тисяч мітингувальників (по 800 гривень кожний), з яких 3,5 тисячі – то масовка, а решта – тітушки, які мали ще й битися з поліцією.

За це їхня винагорода зростала у 1,5 раза – тобто до 1 200 гривень кожному.

Однак мало там бути й ще кілька максимально заряджених провокаторів, які б шини запалювали й поранення імітували. Для цього їм підготували два десятки тих шин і бутафорську кров. Виконавцям за це платили вже по 70 тисяч гривень винагороди.

За даними поліції, організатори вже навіть аванс на це від замовників отримали – мільйон гривень готівкою в одному з українських банків.

“Організаторів затримали, тривають допити. Чекаємо конкретних прізвищ замовників. Я щиро вдячний поліції, що вона так на випередження спромоглася спрацювати й знешкодила проросійських провокаторів до того, як вони усе вчинили”.

Але чи точно воно все так, як поліція нам зараз про цих провокаторів розказує?

Тобто ми ж вже бачили помпезний брифінг зі слайдами за участі й міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського й навіть президента, коли нам ті таки правоохоронці впевнено розказували, що вони вбивство Павла Шеремета розкрили й вбивць затримали.

От і тут так – наче й віриш поліції та дякуєш їй, що “не допустили”, що не сталося “кривавих провокацій”, заворушень й “розхитування човна”. Однак же той клятий “черв’ячок сумнівів” все одно спокою не дає і ти собі придумуєш усілякі нісенітниці.

Чому ж заворушення вигідні Путіну? Немає жодних сумнівів, що Путін у подібних “вуличних кривавих протестах в Україні” вкрай зацікавлений, адже вони точно гратимуть йому на руку. Він готовий за це взагалі будь-які гроші платити.

Ну й також немає , на жаль, сумнівів, що є таки в Україні ті, хто за гроші готові й “криваві” мітинги організувати, і ті, хто готові узяти в них участь.

Для завоювання України Путіну не шкода буде використати хай і тисячу тих танків – він готовий їх усіх втратити на полі бою для завоювання нашої держави.

Тому, власне, подібні заворушення з бійками та жертвами Путін дійсно в Україні вже і замовив й навіть проплатив.

В цілому,  цих от організаторів, про викриття яких відзвітувало керівництво МВС, може бути ще навіть не один десяток й усі ті протести, заворушення та бійки з поліцією на нас ще незабаром чекатимуть.