При затриманні Служба безпеки України застрелила члена української переговорної делегації в Гомелі Дениса Кірєєва. Його підозрювали у державній зраді.

Про це повідомляють високопоставлені співрозмовники у силовому блоці та у політичних колах.

“Він уже небіжчик”, – кажуть там.

За словами співрозмовників у політичних колах, в Служби безпеки мала чіткі дані державної зради Кірєєва, зокрема телефонні переговори. 

Також зазначимо, що росія вкотре довела, що вірити їй категорично не можна. 

О 11:45 російська авіація розпочала обстріл міста Волновахи з важкого озброєння — повідомляє на брифінгу Ірина Верещук. Попередньо була домовленість про створення двох гуманітарних коридорів з 9 години ранку 5 березня — Волноваха та Маріуполь.

Ворог ігнорує всі звернення Червоного Хреста з вимогою припинити терор цивільного населення, а також сприяти евакуації постраждалих від обстрілів.

Росія порушила домовленості навіть за посередництва Червоного Хреста. Російські війська також ведуть бої в напрямку Маріуполь-Запоріжжя в районі населених пунктів Пологи та Оріхів. Це унеможливлює рух колони з Маріуполя до Запоріжжя.

На виїзді з міста Дніпра росіяни перешкоджають виїзду гуманітарної колони з медикаментами, зокрема інсуліном, а також продуктами харчування для потреб тимчасово окупованих міст.

Нагадаємо, що раніше Президент України Володимир Зеленський сказав на зустрічі з представниками світових ЗМІ в пресцентрі ОПУ в Києві, що війська Росії відкривають для українців «зелені коридори» до себе, в інших випадках стріляють. 

«Вони не дають вийти харків’янам, наша влада робила зелені коридори, але російські війська їх просто палили. Вони кажуть «так», а потім виїжджають наші хлопці на звичайній машині, і ті розстрілюють машину на трасі. Тому небезпечно відпустити на цю трасу. І там працює територіальна оборона, яка звертається до людей і каже, що це небезпечно, вас можуть розстріляти. Що ж вони роблять? Вони кажуть, що відкрили інший зелений коридор, ідіть до Росії, ми будемо давати вам харчі і там ніхто вас не буде вбивати, ми ж не українці. Ось що відбувається. І тут немає питання, ми відкриті, але я не можу змусити людей виїхати на території РФ, я не можу гнати їх палкою. Ті люди, які хочуть піти, можуть туди піти. Та людина, яка більше не може терпіти – має право на це», – сказав Зеленський.

За його словами, така ж ситуація із можливістю завезення гуманітарних вантажів щодо їжі, щодо питної води, щодо ліків, інсулін .

«В чому хитрість – заблоковані в’їзди для наших гуманітарних вантажів як такі у містечка, які окуповані. Вони заблоковані окупантом спеціально. Це вже почалося для того, щоб їх гуманітарні вантажі заходили з іншого боку. Потім вони це записують на камеру, як вони роздають хліб. У нас є ці записи . На жаль, це відбувається», – сказав глава держави.