Журналіст Дмитро Гордон в ефірі програми «Час Голованова» на телеканалі «Україна 24» заявив, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» є зрадою України.

«Звичайно, це зрада з боку Німеччини. Це чиста зрада. Нехай вони цією нафтою подавляться – ті, хто його добудовують, а газом – удушаться, жарт. Я скажу так, вони на словах такі друзі України… вони чхати хотіли на Україну», – заявив журналіст.

«А я свою країну люблю і хочу, щоб нас поважали в світі і розуміли, що коли проти однієї країни застосована груба сила, насильство, і якщо ви не відреагуєте, то завтра це бумерангом прийде до вас. Тому що коли лев напився крові, він стрибне далі, якщо не дати йому по зубах. Вони слабкі, імпотентні», – додав Гордон.

Нагадаємо, Сполучені Штати підтвердили, що не оголошуватимуть санкції проти компанії-оператора “Північного потоку-2” Nord Stream 2 AG і її керівника. У поясненні такого кроку зазначається, що відмова від санкцій “відповідає національним інтересам” США.

Своєю чергою, канцлерка Німеччини Ангела Меркель очікує на переговори зі Сполученими Штатами щодо газопроводу “Північний потік-2” і вважає санкції проти нього сумнівними.

Про це вона сказала після завершення саміту ЄС у Брюсселі

“Ми будемо обговорювати із США “Північний потік-2″ знову, я це вітаю, тому що критично ставлюсь до екстериторіальних санкцій, незалежно від того, де вони застосовуються. Я вважаю, що це сумнівний інструмент”, – сказала Меркель.

Вона заявила, що енергетичні зв’язки Європи з Росією існують давно і про них треба думати так само, як і про трубопроводи, що йдуть через Україну.

“І ми маємо дуже чітко визначити, про що ми говоримо: чи ми говоримо про енергетичну залежність від РФ, чи про енергетичні зв’язки, які у нас вже є з Росією, які також існували і під час “холодної війни”. Чи ми говоримо про “Північний потік-2” як про інструмент, який зменшує для України платню за газ, який йде її територією. Тут ми завжди говоримо, що в України повинна залишатися можливість отримувати цю платню. Це різні речі. Я особисто вважаю, що все що було можливим за часів “холодної війни”, можливо і сьогодні. Але я також завжди говорю про високий пріоритет України”, – сказала Меркель.

Додамо, що прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький сподівається, що проєкт газопроводу “Північний потік-2” все ж таки не буде завершений.

Про це він сказав після завершення саміту ЄС у Брюсселі, повідомляє “Європейська правда” із посиланням на польську агенцію РАР.

Моравецький розповів, що він був єдиним з глав урядів країн ЄС, який на саміті підняв це питання.

“Я підкреслюю з усією силою, наскільки це небезпечний інструмент у масштабах Європи, а також у масштабах усього світу. Я все ще сподіваюсь, що американська позиція призведе до того, що цей газопровід не буде добудований. Це важливо, адже він може стати інструментом шантажу”, – сказав Моравецький.

Він додав, що Польща не хоче, аби її шантажували. “І особливо не хочемо, щоб Росія мала такий інструмент шантажу щодо України, а також у майбутньому щодо Білорусі чи інших країн”,- заявив польський прем’єр.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.