За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, екс-голова Конституційного суду України Олександр Тупіцький мав взяти участь у легітимізації колишнього президента Віктора Януковича.

Про це він розповів в інтерв’ю 24 каналу

“Ми почали готуватися до війни з лютого 2021 року. Коли перше рішення РНБО стосувалося пана Тупицького, який отримав у грудні минулого року заяву нібито від пана Януковича, який не має до нашої країни останніх 8 років взагалі жодного відношення…

У РФ був проєкт повернення Януковича через юридичну процедуру через наші суди, ОАСК. Це доведений факт. Це не розуміють лише ті люди, які заплющують очі і не хочуть із цим зараз розбиратися. Ці судді сьогодні мають надавати свідчення Службі безпеки України як мінімум.

Але зараз ми перебуваємо на стадії війни і до деяких гайляйтерів ще не доходять руки».

До того ж, відсторонений голова Конституційного суду Олександр Тупіцький неофіційно виїхав з України після початку повномасштабного вторгнення Росії, незважаючи на заборону виїзду за межі держави чоловікам призовного віку та його статус обвинуваченого у кримінальному провадженні. Його бачили у Відні.

Водночас Данілов відповів про швидке просування окупантів на Херсонщині та як це могло статися. За його словами, остаточної відповіді, як і чому це сталося, наразі немає.

Як зазначає секретар РНБО, влітку 2021 року відбулось засідання РНБО безпосередньо щодо Чонгара, Херсонської, Запорізької, Донецької та Миколаївської областей.

Про всі завдання (про які рапортували, що все виконано) до грудня всі інстанції відзвітували. Що сталося надалі – це буде предметом з’ясування, – наголосив Данілов.

Він зауважив, що відповідним питанням мають зайнятися вже після завершення війни.