У вільній демократичній партії, яка входить до правлячої коаліції Німеччини, закликали відкрити газопровід “Північний потік-2” для заповнення газосховищ на зиму, незважаючи на повномасштабне вторгнення Росії в Україну – таким чином вкотре демонструючи те, що гроші для німців важливіші, ніж людські життя.

Про відновлення Північного потоку висловився Вольфганг Кубікі, віцеспікер Бундестагу від від Вільної демократичної партії в одному з інтерв’ю

Ми повинні відкрити “Північний потік-2” якнайшвидше, щоб заповнити наші газові сховища на зиму. Немає вагомих причин не відкривати  “Північний потік-2 , – сказав Кубікі.

“Якщо таким чином до нас дійде більше газу, можливо, навіть весь гарантований контрактом обсяг, це допоможе людям не мерзнути взимку, і наша промисловість не зазнає серйозної шкоди”, – додав німецький високопоставлений політик.

Водночас Кубікі має совість зазначати, що ці завдання є ще й першочерговими для федерального уряду. 

Щойно резервуари для зберігання газу будуть заповнені, ми зможемо знову закрити “Північний потік-2, – сказав віцеспікер Бундестагу.

Та ще більший цинізм проявився тоді, коли журналіст наголосив, що Путін використає це як великий успіх, тоді ж Кубікі сказав, що все, що забезпечує надходження більшої кількості газу, буде кориснішим для Німеччини, ніж для Путіна. 

До речі, найбільший пропагандистський успіх Путіна був би у тому разі, якби у нас закінчився газ, поки він ще добре на нас заробляє. Цьому треба запобігти, – сказав політик.

В той же час Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав те, що відбувається, “наркоманією”. Він назвав дії німців нерозумними.

Запуск “Північного потоку-2” нагадує “наркоманію”. Як заявив Кулеба, заклики деяких німецьких політиків ненадовго запустити NS2, а потім закрити, абсолютно нераціональні.

Це нагадує наркоманію, коли людина каже “Останній раз!” не усвідомлюючи руйнівних наслідків кожного “останнього разу” – зазначив міністр.

Кулеба наголосив, що залежність від російського газу вбиває. Та не Кубікі єдиним.

Колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер після поїздки до Москви також закликав запустити магістральний газопровід “Північний потік-2”, щоб нібито подолати дефіцит газу

Найпростішим рішенням було б ввести в експлуатацію газопровід “Північний потік-2”. Його будівництво завершено. Коли справи підуть зовсім туго, цей трубопровід є, і з обома газопроводами “Північний потік” проблем з поставками не буде, — цинічно заявив він.

Таку думку одразу підхопили у Москві, звісно, адже що може бути кращим для їхньої пропаганди

Тоді ж глава МЗС Росії Сєргєй Лавров, коментуючи постачання газу до Європи, заявив, що “Північний потік-2” повністю готовий до того, щоб задовольнити потреби Європи, але він буцімто не функціонує через ЄС із політичних причин.

“Схвалення “Північного потоку-2″ знову посилить нашу залежність від російського газу – це протилежне тому, що ми робили останні шість місяців – і це також, звісно, капітуляція з усіма санкціями, які ми запровадили”, – сказав Габек.

За його словами, “Газпром” як власник “Північного потоку-2” більше не є “майстром власних рішень”, про що свідчить “фарс, пов’язаний із поверненням з Канади турбіни” для “Північного потоку”.

Віцеканцлер Німеччини водночас схвально відгукнувся про затвердження країнами ЄС рішення про тичасовий режим економії газу, назвавши його “сильним сигналом супроти всіх насмішок і принижень” Євросоюзу.