У Державному департаменті США прокоментували заяву глави відомства Ентоні Блінкена, який допустив визнання РФ державою-спонсором тероризму.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

“У мене немає жодних оновлень з цього приводу”, – сказав на брифінгу заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател, у відповідь на питання, чи проводить Держдеп роботу для визнання Росії державою-спонсором тероризму.

Визнання Росії державою-спонсором тероризму призвело б до міжнародної ізоляції Москви та змусило б США накладати додаткові обмеження на країни, які взаємодіють з Кремлем. Саме Державний департамент має повноваження визначати такий статус.

Адміністрація Байдена раніше відкидала вимоги визнати РФ державою-спонсором тероризму, заявивши, що це зв’язало б руки США у взаємодії з Росією в цілому і заблокувало б будь-які дипломатичні зусилля, спрямовані на припинення війни Росії проти України.

Однак 16 травня Блінкен заявив: “Ніколи не кажи “ніколи”.

Тож нагадаємо, що Державний секретар США Ентоні Блінкен уперше допустив, що Росію може бути визнано державою-спонсором тероризму.

Про це він cказав на слуханнях у комітеті Сенату США, присвячених Китаю.

Заява Блінкена прозвучала під час дискусії із сенатором-республіканцем Ліндсі Гремом, який наполягав на необхідності проголошення Росії державою-спонсором тероризму.

“Ми ж усі тут хочемо, аби Китай не допомагав Росії, правильно? Маю ідею. 100 американських сенаторів запропонували, аби ми оголосили Росію державою-спонсором тероризму, аби утримати такі країни, як Китай, від надання їм зброї”, – згадав Грем.

“Минули місяці, а нічого не сталось. Пане державний секретарю, ви мені дуже подобаєтесь, та ви ж ніколи не оголосите Росію державою-спонсором тероризму, чи не так?” – спитав він.

У Сенаті США закликали визнати РФ державою-спонсором тероризму, щоб вплинути на Китай

На це голова американської дипломатії коротко відповів: “Ніколи не кажи “ніколи”.

Далі в дискусії із сенатором Блінкен зауважив, що, на його думку, вже запроваджені санкції й повноваження, які мають США, змогли утримати Пекін від військової допомоги Москві.

Визнання Росії державою-спонсором тероризму призвело б до міжнародної ізоляції Москви та змусило б США накладати додаткові обмеження на країни, які взаємодіють з Кремлем. Саме Державний департамент має повноваження визначати такий статус.

Також зазначимо, що підготовка до визнання РФ країною-терористом у світі триває “надто повільно”.

Про це вчора у Twitter повідомив радник глави ОПУ Михайло Подоляк.

“Світ, безперечно, швидко змінюється. І дедалі чіткіше заявляє правильні позиції. Одна з таких позицій – визначити Росію де-юре країною-терористом або (хоча б для початку!) країною – спонсором тероризму. Де-факто це вже абсолютно доведено, – написав Подоляк. – Але статус “де-юре” остаточно закриє для РФ багато важливих можливостей: торгівлю з “нейтральними країнами”, участь у глобальних заходах, ініціативність у міжнародних платформах”.

За словами радника глави ОПУ, ще вчора “демократії боялися говорити про це”, але “нині триває прискорена підготовка до відповідних юридичних рішень”.

“Єдине, про що шкодуємо, – що надто повільно. Росію потрібно обов’язково й демонстративно вивести у “спеціальний карантин” і різко обмежити можливості поширювати свою отруту”, – резюмував Подоляк.

Українська влада неодноразово закликала Захід визнати Росію державою-терористом або державою – спонсором тероризму і далі наполягає на цьому.

28 липня Сенат США схвалив резолюцію, у якій закликав Держдепартамент визнати Росію державою – спонсором тероризму через її дії в Чечні, Грузії, Сирії й Україні. 14 вересня в Сенаті США презентували ще один законопроєкт про визнання РФ спонсором тероризму. Остаточного рішення США ще не ухвалили.

Державою – спонсором тероризму Росію визнали Литва, Латвія, Естонія, Польща й Чехія. Європейський парламент на засіданні 23 листопада також ухвалив резолюцію про визнання Росії країною – спонсором тероризму.