Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі сумнівається, що війна в Україні може завершитися цього року. Це не означає, що там не вірять в успішність контрнаступу ЗСУ. 

Про це одному із українських ЗМІ розповів військовий експерт Павло Нарожний. За його словами, Марк Міллі говорив про політичні цілі. А вона в України лише одна – вихід на державний кордон. 

Як припустив Нарожний, суто з військової точки зору абсолютно реалістично до кінця 2023 року звільнити Запорізьку та Херсонську області. Звісно, якщо контрнаступ ЗСУ відбудеться на цьому напрямку. 

Спершу потрібно захопити Мелітополь, а вже потім – Бердянськ. Далі все йде за ланцюжком. 

Коли вийде звільнити ці міста, то залишок окупованої території Херсонської області моментально впаде, адже опиниться без ліній постачання. Все туди йде через Мелітополь. Там мало великих міст, степи і загалом невелика кількість місць, де можна закріпитися, 
– зазначив Нарожний. 

Після того, як ЗСУ звільнять Запорізьку та Херсонську області, Крим опиниться у складному становищі. Після “бавовни” на тамтешньому мосту окупанти змушені здійснювати постачання через Маріуполь та Мелітополь залізницею. 

Тому, коли ЗСУ зруйнують сухопутний коридор окупантів, то Крим перетвориться на “острів”. І це буде питання часу, коли росіяни звідти втечуть. А-от з Луганською та Донецькою областями може бути дещо складніше. 

Там величезна кількість доріг та залізничних гілок, які йдуть з російської території. Також Росія може запросто використовувати артилерію та авіацію зі свого боку. Питання звільнення Донбасу реалістичне. Але це може бути й 2024, й 2025 роки, 
– вважає Нарожний. 

Тим часом останніми днями в інформаційному просторі активно обговорюється контрнаступ ЗСУ. Ворог поширює різноманітні повідомлення щодо Херсонського та Запорізького напрямків, висадки десанту й активізації різних ділянок фронту. 
 
Мовляв, українці вже пішли у наступ. В цьому випадку дуже важливо зберігати інформаційну тишу і не реагувати на подібні вкиди. Про це журналістам сказала речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк. 
 
Безумовно, потрібно бути дуже обережними, поки готується операція зі звільнення українських територій. Як зауважила речниця ОК “Південь”, усе це нагадує дитячу гру, в якій потрібно не засміятися, не сказати, витримати інформаційну тишу, а тебе намагаються лоскотати, смішити й провокувати, щоб ти не втримався. Тому українцям слід продемонструвати внутрішню витримку й вірити у Збройні Сили України. 

Нам немає чого приховувати, коли це є гідним результатом. Ми можемо сповістити населення про те, що наближається перемога, коли це не спричинить небезпеку для людей, які порадіють, – підкреслила Гуменюк. 

Такий досвід вже є, Україна неодноразово звільняла свої території. Відомо, як правильно діяти в інформаційному просторі. 

“На вкиди не реагуємо, довіряємо Силам оборони. Генеральний штаб обов’язково повідомить про перемоги, які є, навіть про маленькі”, – резюмувала речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк. 

Зазначимо й те, що президент Володимир Зеленський заявив, що Україна активно готується до контрнаступу і немає варіантів щодо провалу. Проте, за словами Зеленського, неправильно говорити про “успіх”, якщо втрачаєш людей. 

“Ми віримо в успіх нашого контрнаступу. Ми робимо максимум. Не лише наші військові, а й суспільство, наші заводи наші підприємці – всі думають, як посилити нашу армію щодня.  

Ми думаємо, як підготуватися до контрнаступу, і не думаємо, що у нас може не бути успіху. Це не наш спосіб. У нас є єдина мета і ми це розуміємо.  

Я не можу сказати, що гарантований стовідсотковий успіх, бо ніхто цього не знає. Я думаю, що неправильно говорити про успіх, якщо втрачаєш людей… 

У будь-якому випадку, ми підемо вперед і очікуємо дечого від наших партнерів”, – сказав він.