Глава Міноборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила, що Берлін розглядає виключно дипломатичний варіант вирішення конфлікту між Україною та РФ.

Зокрема, уряд Німеччини відмовився від ідеї постачання Україні озброєння, тому що вважає, що такий крок може призвести до нового витоку ескалації конфлікту з РФ. Таку позицію озвучила голова Міноборони Німеччини Крістін Ламбрехт під час спілкування із представниками мас-медіа.

Ламбрехт рішуче заявила, що Берлін справді виступив проти того, щоб допомагати Україні у протистоянні з Росією озброєнням. Німеччина відмовилася від намірів постачати Україні зброю, через побоювання, що такий крок призведе не до миру, до нового військового протистояння. Тому Німеччина ухвалила рішення про те, щоб допомагати у врегулюванні конфлікту в Україні дипломатичним чином.

Як приклад, глава Міноборони ФРН назвала переговори радників лідерів “Нормандського формату”, що недавно відбулися. Берлін все ще уникає прийняття чіткого рішення щодо допомоги Україні, не озвучуючи чіткої позиції. Крім того, нещодавно в Німеччині провели опитування, згідно якого 59 відсотків німців підтримують позицію уряду, який відмовився поставляти летальне озброєння Україні, за надання зброї виступили 20 відсотків. Проти постачання летального озброєння Україні виступають прихильники усіх партій, які представлені у Бундестазі.

Крістін Ламбрехт підтвердила інформацію про те, що Україна звернулася з офіційним запитом до уряду ФРН щодо надання як допомогу захисних жилетів. Раніше посол України в Німеччині Андрій Мельник повідомив про те, що Київ сподівається отримати від Німеччини 100 тисяч захисних жилетів та шоломів. Таке халатне ставлення збоку країни ЄС, розчарувало український уряд.  Зокрема, міністр закордонних справ України виступив з доволі критичною оцінкою українсько-німецьких відносин.

” Є питання надання дозволу Німеччиною третій країні на передання зброї. Є питання згоди Німеччини на закупівлю Україною зброї через систему НАТО. Це ті питання, де ми вважаємо взагалі не може бути жодних розмов про блокування Німеччиною чогось”, – наголосив Дмитро Кулеба.