Народному депутату України ІV-VІІ скликань Олегу Царьову світить довічне ув’язнення, віднині він підозрюваний у справі співпраці з державою-агресором і щодо зміни державних кордонів.

Після втечі з України Царьов відкрито підтримує бойовиків на сході України і знаходиться в розшуку українських правоохоронних органів.

Як повідомила у Facebook генеральний прокурор України Ірина Венедіктова, складно сказати, що саме не встиг зробити Царьов в інтересах злочинного режиму РФ проти громадян України і суверенітету нашої Батьківщини. За її словами, наслідком таких злочинів є довічне ув’язнення.

«Не можу взяти на себе сміливість передбачити вердикт суду, але сподіваюсь, рішення буде справедливим», − додала вона.

Венедіктова нагадала, що Олег Царьов довго займався пропагандою проти України, будучи народним депутатом.

“Є такий Царьов. От я зараз максимально себе контролюю і підбираю слова. Не хочу дати йому шансу. Цей Царьов працював народним депутатом аж цілих три скликання. Що він робив як депутат і яку користь приніс – я не знаю. Впевнена, “неоціненну”. Весь і зовнішній вигляд екс-депутата, і внутрішній духовний підказує нам, що він навпаки рішучий, сміливий, спортивний і вкрай принциповий спеціаліст своєї справи”, – написала вона.

За її словами, Царьов неодноразово пропагував проти інтересів держави, депутатом якої працював, і “для Царьова війна в Україні – саме те. Для нього українські людські життя нічого не варті”. Венедіктова нагадала, як нещодавно Царьов звернувся до начальника військової адміністрації Кривого Рогу Дніпропетровської області Олександра Вілкула і запропонував йому здати український Кривий Ріг агресору з РФ.

“В результаті чого був вимушений придбати квиток на російський туристичний лайнер, який прямує за традиційним маршрутом. Нагадаю, що відправляти воєнних злочинців в захопливу подорож на кораблику вздовж російського фарватера вже не вважається образою”, – наголошує вона.

Генеральний прокурор України зазначає, що віднині Царьов – “підозрювана особа у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 та ч. 1 ст. 111-1 КК України – заклики до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків, а також до підтримки рішень та дій держави-агресора і її збройних формувань, до співпраці з державою-агресором і її збройними формуваннями”.

“Наслідки за подібні злочини, безумовно, якщо компетентний суд погодиться з позицією прокурорів, суворі – довічне ув’язнення”, – пише Венедіктова.

Зазначимо, що напередодні повномасштабного вторгнення РФ Financial Times писало про наміри окупантів призначити Царьова головою окупаційної адміністрації, яка виконувала б роль замість легітимного органу влади. Сам екс-“регіонал” тоді стверджував, що вперше про це чує. До 24 лютого колишній депутат працював директором санаторію в окупованій Ялті.

Однак вже у березні, після наступу РФ, Царьов з’явився у соцмережах і публічно закликав мера Кривого Рогу Олександра Вілкула здатися росіянам і віддати їм під контроль місто. Але Вілкул, колишній соратник Царьова, послав його услід за “російським кораблем”.

Російські пропагандистські ЗМІ також писали, що Царьов нібито перебуває під Києвом, де ідуть бої між ЗСУ та російськими військовими.

Додамо, що напередодні, президент Володимир Зеленський підписав закони про посилення відповідальності за державну зраду та мародерство. Відповідно до цього, посилюється відповідальність за злочини проти основ національної безпеки України в умовах дії режиму воєнного стану. Тепер за держзраду або диверсію в умовах воєнного стану загрожує від 15 років тюрми до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.