Президента закликають втрутитися в ситуацію з систематичними аваріями на шахтах і заборгованістю перед гірниками.

Президента Володимира Зеленського просять втрутитися в ситуацію, що склалася на шахтах Луганської області, яким загрожує екологічна і соціальна катастрофи. З відповідним запитом до глави держави звернувся нардеп Сергій Шахов.

Загроза затоплення нависла над усіма шахтами Луганська і Первомайська. Це результат поломок застарілого обладнання, яке загрожує життю сотням шахтарів і несе пряму загрозу отруєння річки Сіверський Донець, яка постачає воду для півтора мільйона громадян”, – написав Шахов у Facebook.

Він також нагадав про заборгованість із зарплат шахтарів.

“Напередодні свого професійного свята наші шахтарі приречені голодувати через тримісячну заборгованість і без цього маленькі зарплати”, – пише нардеп.

За словами Шахова, працівникам держшахт заборгували майже мільярд гривень, що становить третину державних боргів із зарплат.

“Я не кажу вже про те, що варто було б дати премії гірникам до професійного свята. Але замість цього, уряд “відмахується” дрібними подачками і порожніми обіцянками”, – йдеться в тексті звернення.

Нардеп нагадав про акції протесту шахтарів з перекриттям доріг у Луганській і Донецькій областях, а також запевнив, що гірники готові йти пікетом на Київ. Україна винна шахтарям не тільки законні зарплати. Донбас вимагає Вашої уваги і підтримки”, – написав Шахов.

Як відмомо, напередодні уряд затвердив дві постанови, згідно з якими має намір погасити частину заборгованості перед гірниками.

Кабінет Міністрів виділив 250 млн грн на виплату заборгованості перед шахтарями.

Про це повідомив у Facebook голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

“Уряд виділив кошти на часткову виплату зарплати шахтарям… Згідно з оперативними даними Міненерговугілля, станом на 12 серпня цього року заборгованість із зарплати перед шахтарями становила 923 млн 400 000 тисяч гривень”, – повідомив він.

Волинець пояснив, що уряд на засіданні 14 серпня прийняв постанову №701, якою вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реструктуризації вугільної галузі, затвердженого постановою №80 від 23 січня 2019 року.

Волинець підкреслив, що ці два документи, прийняті урядом, дозволять забезпечити лише часткову виплату зарплати працівникам державних шахт.