Український уряд виплатить сім’ям загиблих в авіакатастрофі лайнера в Ірані по 200 тисяч гривень допомоги і проконтролює належне виконання страхових виплат.

Про це повідомляє в телеграм пресслужба прем’єр-міністра Олексія Гончарука.

“Страшний біль від трагедії ніколи не мине. Ми щиро співчуваємо родинам і близьким загиблих.

Держава надасть всебічну підтримку і допомогу, зокрема юридичну та фінансову. Крім того, авіакомпанія МАУ відповідно до колективного договору здійснить виплати родинам членів екіпажу.

Наші дипломати вже працюють за всіма методами, які є в міжнародному правовому полі, щоби домогтися компенсацій від іранської сторони”, – зазначається в повідомленні.

Водночас у МАУ поки що не називають можливий розмір компенсацій.

“Ми як компанія перебуваємо у вимушеному юридичному процесі, пов’язаному з врегулюванням наслідків катастрофи. Тому, на жаль, я не можу давати коментарі щодо компенсацій і страхових виплат пасажирам”, – розповів на брифінгу президент МАУ Євгеній Дихне.

Він додав, що цей процес складний, адже на борту літака було багато іноземців, тому МАУ має справу з сімома юрисдикціями.

“Всі питання у ході всіх процесуальних дій будуть висвітлюватися по порядку”, пообіцяв він.

В авіакомпанії також пояснили, що не скасовували рейси до Тегерана через те, що не отримували жодних попереджень про якусь небезпеку там.

І заперечили інформацію про те, що їхній літак сильно відхилився від звичного маршруту, що нібито могло стати причиною для запуску ракет зі сторони іранських сил.

Водночас, як стало відомо пізніше, Іран повинен виплатити компенсації жертвам авіакатастрофи літака “Міжнародних авіаліній України, який було збито поблизу Тегерана.

Про це під час пресконференції в Оттаві заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

“Цей аспект точно повинен бути складовою комплексу заходів”, – відповів Трюдо на запитання про доцільність виплат Іраном компенсацій за збиття літака.

Він додав, що родини, які втратили своїх близьких унаслідок авіакатастрофи, відчувають значні складнощі.

“Я спілкувався із кількома родинами, й вони абсолютно спустошені через загибель близьких. Окрім неймовірного суму, вони постають й перед фінансовими складнощами, тож ми мусимо упевнитися, що ці родини отримають справедливість, на яку заслуговують”, – наголосив прем’єр-міністр.

Як відомо, спочатку іранська сторона стверджувала, що аварія сталася через технічні проблеми літака. Однак вранці 11 січня Іран заявив, що український пасажирський літак був випадково збитий іранськими військовими. Авіалайнер вилетів з аеропорту і, коли наблизився до засекреченої військової бази, його сприйняли як ворожий об’єкт.