Президент Білорусі Олександр Лукашенко “зробив вибір на користь Росії”, видавши президенту РФ Володимиру Путіну затриманих найманців російської приватної військової компанії “Вагнер”.

Про це заявив в ефірі телеканалу “Україна 24” заступник голови МЗС України Євген Єнін, коментуючи офіційне повідомлення генпрокуратури РФ про повернення вагнерівців до Росії.

Заступник глави МЗС зазначив, що екстрадиції найманців добивалася українська сторона.

“Білорусь є учасницею так званої Мінської конвенції про правову допомогу у кримінальних справах… Наскільки мені відомо, українська сторона передала відповідні документи на розгляд білоруської сторони – і на підставі цих документів мала бути розпочата так звана екстрадиційна перевірка, що є перевіркою наявності чи відсутності підстав для екстрадиції”, – пояснив він.

За словами Єніна, “якщо названі громадяни відбули на територію Росії, то предмет для подальшого діалогу зникає сам по собі”.

“Росія не видає своїх громадян, якщо у тих осіб є російськи паспорти. Ми з самого початку не виключали можливості того, що Лукашенко буде розігрувати це питання і використовувати в якості якоїсь розмінної карти насамперед з Росією – і тепер ми побачили, що він зробив вибір на користь Росії”, – заявив він.

Нагадаємо, влада Білорусі 29 липня заявила про затримання неподалік від Мінська 33 найманців російської ПВК “Вагнер”. Повідомлялося, що близько 200 найманців нібито прибули в країну, щоб дестабілізувати ситуацію під час виборів президента.

14 серпня генпрокуратура РФ оголосила, що 32 найманця, власники російських паспортів, повернулися в Росію. Ще один вагнерівець, що має білоруське гражджанство, залишився в Білорусі