Мінімальна заробітна плата в Україні за останні три роки зросла втричі – в доларовому еквіваленті з близько 50 доларів в 2016 році до 150 доларів в 2019 році. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомили в прес-службі Кабміну.

"Коли наш уряд приступив до виконання обов'язків, мінімальна зарплата була близько 50 доларів, а тепер 150 доларів. Зростання – втричі", – підкреслив глава уряду.

Також він додав, що таку ж динаміку показала і середня заробітна плата, яка в доларовому еквіваленті перевищила 380 доларів, хоча ще три роки тому була вдвічі меншою.

"Я розумію, це теж небагато, але ми йдемо вперед, а не назад. Політика уряду дозволила Національному банку сформувати резерви на початок року понад 20 млрд дол. Це максимум за останні 5 років. Показник інфляції зараз менше 10%, хоча ще в 2015 році мали більше 40%", – підкреслив прем'єр.

Глава уряду заявив також, що необхідно продовжувати певну політику, зберігати фінансову стабільність і підсилювати зростання економіки.

Раніше ми повідомляли про те, що, за словами Гройсмана, Україна повинна віддати кредиторам чверть річного бюджету – 417 мільярдів гривень. Однак, на його думку, країна впорається з таким навантаженням, як впоралася в виплатами по державному боргу в 2018 році.