За гарячу воду доведеться платити вдвічі більше. У серпні мінімальна заробітна плата в Україні становила 3 ​​тисячі 723 гривні.

До грудня наступного року вона може вирости на 10,3% – до 4,3 тисячі гривень.

Найбільше зростання зарплати українцям експерти прогнозують в грудні 2020 року – на 20,9% (5,2 тисячі гривень). У грудні 2021 року зростання зарплати прогнозують ще на 19,3% (6 тисяч 150 гривень).

Однак, разом з мінімалкою прогнозують і значне зростання тарифів. З 1 серпня українці стали платити за гарячу воду 74,52 гривні за кубометр. До 2021 року ця ціна може зрости майже в два рази – до 128,42 грн.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Зростання на 20% можливе вже в грудні цього року. Холодна вода і водовідведення, за який зараз ми платимо 16,72 гривні за кубометр, в наступному році може подорожчати більш ніж на 38%.

Варто зазначити, що опалення та електроенергія в країні дорожчатимуть через зростання ціни на блакитне паливо.

Підвищення ціни на природний газ для населення на 23,5% призведе до зростання вартості опалення для населення приблизно на 18-20%.

Таку думку озвучив експерт з питань житлово-комунального господарства Сергій Дяченко в коментарі.

“За моїми підрахунками, перш за все, зросте ціна на тепло відсотків на 18-20. Це буде ключове подорожчання”, – зазначив експерт.

За його словами, вартість тепла залежить від ціни на газ в середньому на 70-80%, тому підвищення ціни на газ найбільше вплине саме на опалення. Крім того, торкнеться подорожчання також і вартості електроенергії-але тільки 10%, Що працює на газі.

При цьому він додав, що нові тарифи на комунальні послуги будуть встановлені не раніше 1 грудня, а, можливо, і пізніше, тому варто очікувати ситуації, коли підприємства теплокомуненерго будуть отримувати газ за підвищеною ціною, а розрахунки із споживачами проходити за старими цінами. Ці збитки підприємств, на думку експерта, будуть закладені в Нові тарифи або, що менш імовірно, уряд передбачить для них компенсації в бюджеті.

«Тарифи будуть встановлені пізніше, але заднім числом будуть робити перерахунок, швидше за все», — додав експерт.

На його думку, в результаті підвищення цін на газ в країні зросте розмір субсидій, хоча коло субсидіантів залишиться незмінним.