РФ вже “адекватніше дивиться на ситуацію” — Подоляк про переговори із Москвою щодо припинення війни в Україні.

Про це заявив радник очільника офісу президента України Михайло Подоляк, який входить до групи переговорників із Росією, пише російський “Комерсант”.

Подоляк наголосив, що компромісний документ має бути всеосяжним.

Риторика Росії, яка цинічно напала на Україну і варварськи знищує інфраструктуру та вбиває мирних людей, на переговорах з українською стороною за останні дні сильно змінилася.

На його думку, наразі сторони підходять до компромісу. Водночас, за його словами, має пройти ще якийсь час, щоб російська сторона в цілому на 100% розуміла ту ситуацію, в яку потрапила саме Росія, а не Україна.

“У нас є всі пропозиції, які так чи інакше захищають ці інтереси, виводять Україну з-під удару з точки зору того, щоб не повторилися подібні ситуації, виводять Україну в компенсаторні якісь історії в правильному сенсі. І ще раз наголошую: російська сторона значно адекватніше вже дивиться на ситуацію”, – висловився він.

Загалом, за словами українського переговорника, майбутній компромісний російсько-український документ має бути всеосяжним. Він, як пояснює Михайло Подоляк, повинен містити, зокрема, неможливість повторення військових дій проти України та гарантії безпеки для нашої України. А також ті гарантії безпеки, які “хоче отримати Росія, яка має свої страхи щодо цілої низки глобальних військових союзів”.

Крім того, Подоляк зазначив, що в документі будуть прописані деталі гуманітарних блоків. На його думку, ще день-два і всі моменти будуть окреслені чіткіше.

“І ви побачите, що картинка виглядає інакше, ніж спочатку вона подавалася у ЗМІ”, – додав він.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський хоче після війни в України укласти новий документ, в якому будуть прописані гарантії безпеки для держави. Підписати документ він планує із серйозними країнами, зокрема, із сусідніми.

“Тут питання про гарантії безпеки. На сьогодні, мені як президенту (здається. – Ред.), НАТО має захистити нас в конкретних речах, які залежать конкретно від НАТО, і ми цього не отримали. Тому для нас сьогодні потрібна не назва, а гарантії безпеки. Гарантії безпеки з союзом тих чи інших держав, які спроможні це будуть зробити. Ми зараз воюємо, після цієї війни ми більше воювати не хочемо і це повинно бути в документі із серйозними країнами, з нашими сусідами, бо ви бачите, які у нас сусіди не прості, м’яко кажучи. І в цьому документі повинні бути всі гарантії безпеки для нашої держави і для наших людей. Я чесно кажу, що і для людей інших держав ці гарантії безпеки – важливі також, бо сьогодні ми, а завтра не зрозуміло, хто ще. Я нікому цього не бажаю, гинуть люди”, – зазначив Зеленський.