Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак виступив перед очільниками закордонних дипломатичних установ України на конференції послів «Дипломатія 30. Стратегія сильної держави», що відбувається в Гуті Івано-Франківської області, про це зазначено у повідомленні на сайті Президента України.

Він поінформував українських послів про перебіг переговорів у межах Мінського процесу та в Нормандському форматі щодо припинення війни та врегулювання ситуації на Донбасі.

Андрій Єрмак зазначив, що останнім часом ці перемовини просуваються доволі складно, але Україна намагається різними шляхами зрушити цей процес. Зокрема, українська сторона ініціювала в межах ТКГ низку ключових ініціатив: повернення до режиму припинення вогню, взаємне звільнення утримуваних осіб та відкриття пунктів пропуску. Також було підготовлено й передано партнерам комплексні ініціативи – 10 кроків, реалізація яких зможе розблокувати мирний процес.

У низці питань щодо Донбасу Володимир Зеленський хоче бачити прогрес. Президент України заявив про складність переговорів щодо Донбасу, але озвучив три вимоги, за якими хоче бачити прогрес.

Зокрема, президента запитали, чи можливо, що до різдвяних та новорічних свят буде домовлено про новий “режим тиші” на Донбасі. Зеленський сказав, що сьогодні та завтра відбувається засідання Тристоронньої контактної групи.

Складні переговори. Нічого нового в цьому питанні, незважаючи на будь-які свята. Ці переговори завжди складні, без сюрпризів, на жаль. Хоча таких сюрпризів ми точно чекаємо. Не знаю як Росія. Але ми точно чекаємо, щоб були враховані наші три ініціативи, – сказав Зеленський.

Очільник Офісу Глави держави зауважив, що керівництво Сполучених Штатів Америки прийняло для себе рішення включитися в процес врегулювання на сході України.

При цьому це не загрожує існуванню Нормандського формату. Це паралельний трек. Аналогічні питання ми обговорили сьогодні з Великою Британією. Таку ж роль готова відігравати Туреччина, – сказав він.

Досить активну позицію щодо цього питання зараз займає Президент Франції Еммануель Макрон і керівництво Європейського Союзу, зокрема Президент Європейської ради Шарль Мішель.