Збройні сили України готові реагувати на спроби задіяти у воєнних діях підрозділи рф з придністров’я – агресор здійснює підготовку аеродрому тирасполя для прийому літаків, що спроможні підтримувати наступальні операції на півдні України.

Про це повідомляє в Телеграмі офіцер оперативного командування «Південь» Владислав Назаров.

«Намагання ворога активізувати наявні сили з території самопроголошеної придністровсько-молдовської республіки для підтримки наступальної операції на півдні нами відстежуються, наші сили готові до реагування. Підготовка аеродрому може свідчити про активізацію повітряних атак», – зазначив Назаров.

За його словами, ворог також здійснює повітряні розвідки, але наші сили протиповітряної оборони напоготові й реагують влучно.

Полковник Назаров також запевнив, що сили охорони та оборони півдня України – на захисті безпеки жителів.

“Робимо все, щоб обстановка в регіоні була стабільною і контрольованою”, – запевнив речник ОК «Південь».

Окрім того, в останні дні ворог намагається покращити тактичне положення на Південнобузькому напрямку. Не виключається використання території самопроголошеної придністровсько-молдавської республіки для підтримки наступальної операції на зазначеному напрямку.

На аеродромі Тирасполя здійснюється підготовка для прийому літаків.

Крім того, ворог не полишає спроб залучення до бойових дій проти України найманців з інших країн, щоб поповнити свої втрати в живій силі. Водночас, використання найманців суттєвого впливу на хід бойових дій не матиме, з огляду на їх малу чисельність.

Командування 200-ї окремої мотострілецької бригади (Печенга Мурманської області) 14 армійського корпусу, зі складу якої до війни з Україною залучено дві батальйонні тактичні групи, здійснює підготовку військовослужбовців для поповнення втрат. За наявною інформацією, загальні втрати бригади у живій силі складають близько 30%. Одна батальйонна тактична група знищена, інша – виведена у район відновлення боєздатності у Бєлгородську область.

Додамо, що за час війни російські окупаційні війська втратили 684 танки, 150 літаків та 135 гелікоптерів – зазначає Генштаб.

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 06.04:

особового складу – близько 18600 осіб,
танків ‒ 684 од,
бойових броньованих машин ‒ 1861 од,
артилерійських систем – 332 од,
РСЗВ – 107 од,
засоби ППО – 55 од,
літаків – 150 од,
гелікоптерів – 135 од,
автомобільної техніки – 1324 од,
кораблі /катери – 7 од,
цистерн з ПММ – 76,
БПЛА оперативно-тактичного рівня – 96.
Спеціальна техніка – 25.
Пускові установки ОТРК/ТРК – 4.

Дані уточнюються.