Як відомо, під час контрнаступу Збройні Сили України відвоювали населені пункти Рубці та Лозове на північ від Лиману на Донеччині. Про це свідчать карти бойових дій War Mapper.

Повідомляється, що українські підрозділи продовжили наступальну дію на північ від Лимана, що на Донеччині, і повернули повний контроль над Рубцями та Лозовим, а також увійшли до Новоселівки.

На карті бойових дій позначені синіми стрілками контратаки ЗСУ, жовта зона – це територія, що повністю контролюється ЗСУ, рожева зона – ведуться бої, червона зона – тимчасова окупація російськими військами.

Також військові аналітики та картографи опублікували карту бойових дій, яка відображає ситуацію на всій території України.

Український воєнкор Богдан Мірошников також підтвердив, що плацдарм ЗСУ на півночі від Лимана розширюється і від російської окупації звільнено села Лозове, Рубці, Кримки та Олександрівку.

Лозове (Краматорський район) під контролем ЗСУ. Рубці, Кримки, Олександрівка, які поряд, теж, – написав журналіст.

Він уточнив, що йде зачистка від російських окупантів також населеного пункту Коровій Яр на цій ділянці.

Наші передові підрозділи на цій ділянці просунулися ще далі, тому чекайте на новини, – написав Мірошников.

Він наголосив, що ЗСУ взяли гарний темп і досить швидко просуваються від річки Оскол до Лимана. Зупинити контрнаступ та стабілізувати фронт окупантам не вдалося.

У недалекому майбутньому виникне небезпека для орків у місті Сватове, що просуне фронт набагато далі. У таких умовах взяття Лимана та прорив Кремінної означатимуть, що Сєвєродонецьк, Лисичанськ та Рубіжне також через деякий час повернуться додому. Орки понад три місяці брали їх із великими втратами, – розповів Мірошников.

Про те, що росіянам геть не солодко у Лимані розповів і військовий експерт, полковник запасу та льотчик-інструктор Роман Світан. Він також зазначив, що Лиман – це місто, як дуже проситься в оточення, якщо ми поглянемо на карту бойових дій, яка є у вільному доступі.

Війська ворога, які там зараз є – потенційні полонені, або потенційні 200-ті, – переконаний Світан.

За його словами, це місто дуже легко взяти в оточення, що зараз і роблять наші захисники.

З півдня Лиман затиснутий водною перешкодою, там протікає Сіверський Донець, а праворуч річки – наше потужне угруповання, – додає військовий експерт.

Роман Світан також підкреслив, що питання оточення Лиману з півночі вже вирішують наші бронегрупи, мають у цьому певні успіхи. “Атакувати напролом це місто ніхто не буде, хоча подекуди вже є сутички у місті”, – каже він.

Тому, на мою думку, найближчим часом Лиман або візьмуть в оточення, або росіяни самі звідти втечуть, – резюмує Роман Світан.

До всього, експерт повідомив, що якщо вдасться взяти цей населений пункт, то своєю чергою це дозволить зробити наступний наступальний крок України й вдарити по росіянах у напрямку Сватового.

Це нижня течія Осколу, річки, яка впадає у Сіверський Донецьк. І там вже наявний український плацдарм. В районі Осколу наші захисники вже перейшли Лиман на лівий берег і справді є рух на Дробишеве. Ще до повного оточення Лимана має пройти певний час, наші війська просунуться ближче по правому берегу, щоб потім “піджати” Лиман. Бо цей населений пункт фактично є ключовим центром для виходу наших військ у фланг групування – від Рубіжного до Сватового й далі й Валуйки. По межі цієї лінії фронту вибудовується фланг. І фактично росіяни борються за цю лінію, але втримати її дуже важко, бо наші війська вже обійшли його з півдня, за нами – Сєвєродонецьке групування. І ми тільки чекаємо, коли Лиман зможемо взяти у вогневий котел. Тоді росіяни вирішать або тікати звідти, або вмирати у Лимані, – пояснює Роман Світан.