Імовірно, що росіяни очікують на поширення боїв на місто Херсон, оскільки вони наказали підготувати евакуацію частини мирних жителів міста.

Про це йдеться у розвідувальному огляді міноборони Британії.

Відзначається, що відступивши приблизно на 20 км на північ у херсонському секторі на початку жовтня, російські війська, ймовірно, намагаються зміцнити нову лінію фронту на захід від села Милове.

На цій лінії точаться запеклі бої, особливо на заході, де українські наступи означають, що фланг Росії більше не захищений річкою Інгулець. 

Більшість російських військ на цій лінії фронту – недоукомплектовані підрозділи ВДВ.

“Останніми днями російська окупаційна влада, ймовірно, віддала наказ про підготовку до евакуації частини мирних жителів із Херсона. Цілком імовірно, що вони очікують поширення бойових дій на саме місто Херсон”, – вважає британське розвідувальне товариство.

Зазначимо, що група мобілізованих з РФ, яких кинули на фронт у Херсонській області, вбили свого командира, який заважав їм сдатися в полон бійцям Збройних сил України.

За даними української розвідки, “чмобіки” з РФ поскаржилися на неадекватне ставлення з боку командування, передає Канал 24.

Уточнюється, що “гарматне м’ясо” з РФ, пригнане на фронт, бачачи безперспективність подальших бойових дій, просило у командування відведення на другу лінію фронту. Вони безрезультатно також просили провести з ними хоч найменшу підготовку і забезпечити мінімальними засобами озброєнь.

У розвідці також розповіли, що майже всі мобілізовані, які здалися в полон ЗСУ, не мали патронів. Їх просто перекинули на фронт, пообіцявши надати боєкомплект найближчим часом.

Зі слів полонених з РФ, їхні командири погрожували, що назад їм дорога закрита. За будь-який крок з позицій в напрямку російського тилу їх будуть розстрілювати на місці загороджувальні загони.

При цьому командир “чмобіков” також був також з мобілізованих, але дуже боявся покарання з боку російських спецслужб після полону. Один з офіцерів нижньої ланки почав чинити опір і намагався підняти шум, але був убитий “чмобіками”.

“Група мобілізованих за попередньою домовленістю вийшла у вказаний нашими бійцями квадрат. Техніки у них не було, тому здали нам тільки зброю. Отримали медичну допомогу, бо всі були хворі. Нагодовані, задоволені. Після допитів відправляться в табір. Будуть жити в безпеці”, – додали в розвідці.

До речі, колишній голова Служби зовнішньої розвідки, генерал Микола Маломуж вважає, що успіхі ЗСУ у війні та провали “другої армії світу” наближають кінець режиму президента-диктатора Путіна. Поразки росіян в Україні стали сигналом для еліт, які почали шукати варіанти переговорів із Заходом, а деякі з Україною.

Він наголосив, що кінець режиму кремлівського “фюрера” можливий у перспективі. За позитивного сценарію, це відбудеться за півтора-два місяці.

“Тенденції щодо наших перемог наростатимуть, доки ворог не підготував резерви. Це може статися за місяць, тому для нас важливо мобілізувати всі сили та кошти, розробити ефективні наступальні операції”, – спрогнозував він.

За його словами, отримавши новітнє озброєння та техніку від західних партнерів, ЗСУ створять передумови стратегічних наступальних операцій. Так, Україна зможе сформувати проводити активні наступальні операції тактичного, а можливо, і стратегічного рівня.

“Тут уже передумов для зміни режиму в Росії буде більше. Усі побачать, що Путін настільки ослаб, що зазнає вже стратегічної поразки. При цьому спецслужби йому вже не допоможуть, тому що вони самі не будуть впевнені в ньому і шукати варіанти свого порятунку – переговори з елітами та іншими представниками”, – резюмував Маломуж.